reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda

Microsoft’un gizemli cihazı “Andromeda” hakkında en somut bilgiler

Yazılım devi  Microsoft, biliyorsunuz Andromeda kod isimli cihazıyla zaman zaman gündeme geliyor. Bugün ise karşımızda bu merak edilen gizemli model için ortaya çıkan en somut bilgiler yer alıyor.

Dünyanın teknoloji odaklı en büyük sitelerinden The Verge, Microsoft’un iç dokümanlarından Andromeda hakkında güzel bilgiler elde etmiş durumda. Daha önce bilmediğimiz birçok detayı netleştiren bu dokümanlar, cihaz için olan heyacanı da artırıyor. Baktığımız zaman Andromeda karşımıza “Surface” markası altında çıkacak gibi görünüyor. Üzerinde yaklaşık iki yıldır çalışıldığı söylenen ürün, mobil ile bilgisayar arasındaki çizgiyi ortadan kaldırıyor şeklinde tanımlanıyor. Ortadan menteşe ile bağlı çift ekrana sahip olacağı belirtilen ürün, her zaman taşınabilecek bir seçenek olarak yer alıyor. Tasarımsal olarak aynı yukarıdaki konsept gibi göründüğü belirtilen Andromeda, stylus kalem desteğine de sahip olacak gibi duruyor.

Prototip sürümü ARM işlemci ile test edildiği belirtilen mobil cihazın, satışa Intel ya da Qualcomm imzalı bir işlemciyle çıkma ihtimali de bulunuyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla Microsoft bu cihaz için şimdiden UWP (Universal Windows Platform) uygulamaları geliştiriyor. Tahmin edebileceğiniz üzere Windows tabanlı olacak cihaz, merak edenler için tek parça katlanabilir bir ekran kullanmıyor. Bunun olmaması kullanım için kötü, maliyet ve üretim içinse güzel görünüyor. Ancak firmanın pazara bu tarz bir ekranla çıkma ihtimali de her zaman bulunuyor. Biliyorsunuz katlanabilir akıllı telefon modelleri 2019’da geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Andromeda’nın hiç gelmeme ihtimali de var

Sağlam kaynaklardan gelen bilgilere göre modelin beklentileri karşılama durumunda iptal edilmesi de oldukça olası. Daha önce buna benzer bir iptali Surface Mini için yapan şirket, donanım konusunda çok mükemmeliyetçi davranıyor.

İlgili Video

Üretilmiş en büyük Surface modeli