reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda

Microsoft’tan gizemli mobil ürün Andromeda için yapıldığı düşünülen ilginç hamle

Microsoft, haftalardır gündeme gizemli mobil cihazı Andromeda ile gündeme geliyor. Çok merak edien cihaz için bugün ilginç bir gelişme yaşandı.

Geçtiğimiz günlerde ProductivityMode seçeneğiyle gündeme gelen Andromeda, bu sefer Microsoft‘un Windows 10 için attığı adımla karşımıza çıktı. Resmi olarak satışa Surface Phone adı altında çıkma ihtimali de bulunan Andromeda, biliyorsunuz Windows 10 üzerine kuruluyor. Burada Windows 10’un özel bir sürümünü taşıyacağı belirtilen cihaz, ortak bir temel üzerine kuruluyor. Windows 10’un son sürümüne eklenen “Windows Phone” arama uygulaması ise, Andromeda için hazırlıkların hızlandığı gösteriyor. Telefon araması yapılması için tasarlanan bu uygulamanın, direkt olarak yeni mobil ürün için eklendiği söyleniyor. Bu da telefon görüşmesine imkan tanıyacak Surface Phone için çok mantıklı duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Andromeda

Microsoft Andromeda hakkında tüm bildiklerimiz

Üzerinde yaklaşık iki yıldır çalışıldığı bilinen ürün, mobil ile bilgisayar arasındaki çizgiyi ortadan kaldırıyor şeklinde tanımlanıyor. Yukarıda görebileceğiniz gibi ortadan menteşe ile bağlı çift ekrana ya da direkt olarak katlanabilir bir ekrana sahip olacağı belirtilen cihaz, her zaman taşınabilecek bir seçenek olarak geçiyor. Tasarımsal olarak yukarıdaki konsept gibi göründüğü belirtilen Andromeda, stylus kalem desteğine de sahip olacak gibi duruyor. Resmi olarak 2019 yılında çıkacağı söylenen cihaz, telefon, tablet ve dizüstü arasında ilginç bir denge kuracak izlenimi yaratıyor.

İlgili Video

Şirketin en son donanım ürünü