reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda

Microsoft’un gizemli mobil ürünü “Andromeda” için ilginç yeni detay

Yazılım devi  Microsoft, uzun süredir Andromeda isimli bir mobil cihazla gündeme geliyor. Şimdiye kadar hep tablet olarak nitelendirilen ürün, performans konusunda oldukça iddialı olacak gibi görünüyor.

Microsoft Andromeda, katlanabilir tablet furyasını başlatacak bir model olarak nitelendiriliyor. Şimdiye kadar hakkında çok fazla detayın yer almadığı ürün, genelde patent ve konsept tasarımlarla gündeme geliyor. Ortaya çıkan patent çizimlerinde iki farklı ekrana sahip olduğu görülen cihaz, büyük ekranı ufak gövde içerisinde sunabilecek gibi duruyor. Şirketin şimdiden tablet için UWP (Universal Windows Platform) uygulamaları geliştirmeye başladığı da duyulurken, modelin gücünü Snapdragon 1000 işlemciden alacağı da konuşulmaya başlandı. Geçtiğimiz haftalarda ilk bilgileri ortaya çıkan SD1000, Windows 10 dizüstü bilgisayarlar için geliştiriliyor. Snapdragon 845’ten çok daha güçlü olduğu bilinen işlemci, “12 W TDP” değeriyle geliyor. Yani oldukça üst seviye bir performansa odaklanan işlemci, dikkatleri üzerine çekiyor. SD1000 ile gelmesi halinde büyük ses getireceği söylenen Microsoft Andromeda, daha önce duyduğumuz kadarıyla holografik ekran teknolojisi üzerine kuruluyor. Bildiğiniz gibi RED’in akıllı telefonunda da yer alacak holografik ekran, içerikleri ekranın dışarısına alabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda

Bir de Microsoft Surface Phone var

Microsoft, gelen bilgilere bakılırsa Surface Phone ile akıllı telefon pazarına girmeye de hazırlanıyor. Surface markası altında gerçekten üst düzey ürünler hazırlayan firma, bunu telefonunda da değiştirmeyecek gibi duruyor. Katlanabilir yapıda olacağı ve Windows 10‘un “Andromeda OS” isimli bir versiyonunu kullanacağı söylenen ürün, kağıt üzerinde oldukça ilginç görünüyor.

İlgili Video

En büyük Surface modeli