reklamı kapat

POPÜLER

Atom

Dünyanın zorlu şartlara özel en küçük akıllı telefonu Atom, en zorlu sağlamlık testinde [Video]

Akıllı telefonların oldukça sağlam dayanıklılık testlerine sokan JerryRigEverything, bu sefer dünyanın zorlu şartlara özel en küçük akıllı telefonu Atom’u masaya yatırdı.

Kickstarter üzerinde koyduğu 50 bin dolar hedefi tam 1 milyon doların üzerine çıkartan Atom, gerçekten çok ama çok ilginç bir akıllı telefon. İşte bu telefonu sağlamlık testine sokan JerryRigEverything, çok da sürpriz olmayan bir sonuç ortaya koyuyor. Bünyesinde kullanılan Gorilla Glass cam ile çizilme performansı güncel amiral gemileriyle aynı olan telefon, kameralarını da bu sağlam cam ile koruyor. Gövdesi çok kalın esnek plastik ile sarılan telefon, adeta ufak bir tank gibi görünüyor. Bükülme testini de rahatlıkla geçen telefon, iddia ettiğini fazlasıyla yerine getiriyor. Bünyesinde kullanılan sağlam yalıtım ile IP68 sertifikası alan Atom, ufak olmasına rağmen kesinlike kullanışsız bir seçenek ortaya koymuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Atom’un teknik detayları şöyle

Kutudan Android 8.1 Oreo ile çıkan akıllı telefon, parmak izi sensörünü ön yüzünde taşıyor. Gücünü sekiz çekirdekli bir işlemciden alan model, 4 GB RAM ve 64 GB depolamaya sahip. Boyutuna göre iyi sayılacak 2.000 mAh pili bulunan telefon, gerçekten akıcı bir Android deneyimi sunabiliyor. Ekran boyutu 2,45 inç, çözünürlüğü ise 240×432 piksel olan telefon, USB Type C portuyla geliyor. Ufacık gövdesinde 3.5mm kulaklık girişini taşıyan Atom, arkasında 16 megapiksel, önündeyse 8 megapiksel kamera barındırıyor.