reklamı kapat

POPÜLER

Zanco Tiny T1

Dünyanın en küçük telefonu, en zorlu sağlamlık testinde [Video]

Son dönemde birçok üst ve orta düzey akıllı telefonu masaya yatıran JerryRigEverything, bu sefer çok ilginç br konuğu ağırladı. Dünyanın en küçük telefonu Zanco Tiny T1, en zorlu sağlamlık testine girdi.

Advertisement

Satışa çıkan telefonları kendi oluşturduğu standart bir test sürecine sokan kanal, yukarıda da söylediğimiz gibi bu sefer Zanco Tiny T1 modelini masaya yatırdı. Bu ilginç test, konuk olan diğer modellerde de olduğu gibi yine ilk olarak ekran çizilmeye denemesiyle başlıyor. Boyutu iPhone’un çiftli arka kamerasının sadece iki katı kadar olan telefon, tahmin edebileceğiniz üzere kolayca çizilebilen bir plastik ekran korumasına sahip. Şimdiye kadar bir telefonda gördüğümüz en küçük ekrana sahip Zanco Tiny T1, diğer bölümlerinde de plastik kullanıyor. Boyutu çok ufak olduğu için bükülme testinden rahatlıkla geçen telefon, üzerine oturulsa dahi kesinlikle kırılmayacak bir noktada bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Zanco Tiny T1”

Yaptığı dayanıklılık testi sonrasında bu ufak telefonun içerisini açan JerryRigEverything, kullanılan elektronik iç yapıyı da gözler önüne seriyor. Bu bu kadar ufak bir telefonun tam olarak kimler ya da ne amaçla üretildiği bilinmiyor. Ancak telefon gerçekten işlevsel olarak görev yapıyor. Yani gayet yeterli bir ses kalitesinde görüşme yapılabiliyor, mesaj alışverişi sağlanabiliyor.