reklamı kapat

POPÜLER

zanco tiny t1
zanco tiny t1
zanco tiny t1
zanco tiny t1
zanco tiny t1
zanco tiny t1

Dünyanın en küçük cep telefonuyla tanışın: tiny t1 [Video]

Dünyanın en küçük cep telefonu tanıtıldı. Zanco‘nun ürettiği ve çalışabilir durumdaki tiny t1, Kickstarter‘da destekleri bekliyor.

Zanco oldukça ilginç bir cihaza imza atmış durumda. Dünyanın en küçük cep telefonu tiny t1’i tanıtan firma, başparmağınızdan daha küçük bir cihaz üretmeyi başarmış. Çünkü neden olmasın?

0,49 inç boyutunda minicik bir OLED ekrana sahip olan cihaz 64×32 piksel çözünürlük sunuyor. 200 mAh’lik bir pille gelen cihaza yaklaşık 300 telefon numarası sığabiliyor. Aynı zamanda 50 SMS’i de saklayabiliyor. Yani sadece 13 gram ağırlığındaki bu telefonu gerçekten kullanabiliyorsunuz. Hatta bu telefonla mesaj dahi yazabiliyorsunuz. Tabii minicik tuşlarıyla yazabilirseniz. Zira avucunuzda kaybolacak boyutlardaki cihazı tutmak o kadar kolay değil.

zanco tiny t1
zanco tiny t1
zanco tiny t1
zanco tiny t1
zanco tiny t1

microUSB bağlantısıyla gelen telefon boyutlarıyla gerçekten şaşkınlık yaratıyor. Daha çok “ikinci telefon” konumda kullanılabilecek olan cihaz, yanınıza telefon alamayacağınız durumlar için üretilmiş. Tanıtımında koşuya çıkarken, spora giderken ya da pahalı telefonunuzu kaybetmek istemediğiniz bir festivale giderken yanınızda götürebileceğiniz bir model olarak tanıtılıyor. Tabii cihazla konuşma yaparken cihazı düşürmeden tutmak boyutlarından dolayı bir parça zor.

46,7 mm boyundaki mini telefon 2G destekliyor. Şarjının ise bekleme modunda 3 gün sürdüğü kaydediliyor. tiny t1 kullanılır mı bilinmez ancak koleksiyona eklemelik bir cihaz olduğu kesin. Kickstarter’da destek bekleyen bu proje, site üzerinden 30 sterlinden başlayan fiyatlarla satılıyor. Ürünün Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Video