reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’dan dünyanın en büyük cep telefonu

 - Güncelleme: 30 Mart 2009 14:21

82 inç LCD ekranlı bir cep telefonu hayal edebiliyor musunuz? Samsung tarafından üretilen ve 6.1 metre genişliği ve 2.4 metre uzunluğu ile gerçek cep telefonundan 3.000 kat daha büyük olan ‘Dünyanın Çalışan En Büyük Cep Telefonu‘ Chicago Şehir Merkezi’nde sergilenmeye başlandı.

REKORLAR KİTABINA GİRİYOR
Samsung
; Q klavyeli yeni ‘Messager‘ cep telefonunun bir kopyası (3.000 kat büyüğü) olan telefon ile dünyanın en büyük cep telefonu kategorisinde Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hazırlanıyor. Chicago şehir merkezindeki Fidelity Plaza’da sergilenen 82 inç LCD ekranlı cihaz yalnızca etkileyici boyutları ile değil, aynı zamanda gerçekten çalışan bir cihaz olma özelliği ile de büyük ilgi görüyor. Cep telefonunu görmeye gelenler bu telefonla ücretsiz telefon açabiliyor ve SMS atabiliyorlar.

İLK DEĞİL
Guinness Rekorlar Kitabı 1950’lerin başından beri her yıl yayınlanan, dünya çapında 100 milyondan fazla satılan ve 25 farklı dile çevrilen bir kitap. Samsung, Guinness Rekorlar Kitabı’na ilk kez 2001 senesinde, ‘Saat Telefon’ ve ‘TV Telefon’ ile girmişti. Kitabın 2008 baskısında Samsung’un ‘UltraEdition 5.9’ cep telefonu modelinden dünyanın en ince telefonu olarak bahsedilmekte. Aynı baskıda Samsung’un 10 megapiksellik kameralı cep telefonu ve UltraEdition 8.4’e de yer verilmişti.

Dev cep telefonunun, 15 Mart’a kadar Chicago’da ve ardından da Philadelphia ve Washington D.C.’de sergilenmesi planlanıyor.