reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 12 saatte 335 milyon dolarlık cep telefonu sattı

Xiaomi teknoloji dünyasını ele geçirme yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Çin’in en büyük, dünyanın üçüncü büyük telefon üreticisi olan şirket, hayranlarına özel dünzelediği etkinlikte yalnızca 12 saat içinde tam 335 milyon dolarlık cep telefonu satışı gerçekleştirdi.

5 yıllık bir şirket olmasına rağmen her gün yeni bir rekora imza atan Çinli üretici, bu başarısını düzenlediği çılgın partilerle taçlandırmayı ihmal etmiyor. Xiaomi, şirketin 5’inci yılını kutlamak adına düzenlediği “Mi Fan Festival” isimli etkinlikte 2 milyona yakın cep telefonu satışı gerçekleştirdi. Bu telefonlardan 2 milyar RMB (yaklaşık 335 milyon dolar) gelir elde eden şirket, böylece 12 saat süren partiden inanılmaz bir karla ayrıldı. Xiaomi böylece kendi rekorunu da kırmış oldu. Geçtiğimiz yıl düzenlenen etkinlikte 1,3 milyon adet cep telefonu satışı gerçekleşmişti. Partide aynı zamanda 38 bin adet Mi TV ve 200 bin adet Mi Band satıldı.

2014 yılını 60 milyon adet cep telefonu satarak müthiş karlı kapatan Xiaomi için 2015 hedefi 100 milyon adet cep telefonu satmak. Dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Çinli üretici için bu hedef hiç de imkansız sayılmaz.