reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi’nin aksiyon kamerası GoPro Hero’dan daha güçlü ve çok daha ucuz

Dünyanın en büyük cep telefonu üreticilerinden biri olan Xiaomi farklı pazar arayışlarını sürdürüyor. Çinli üreticinin son harikası, kağıt üzerinde GoPro Hero’dan bile güçlü özelliklerle gelen bir aksiyon kamerası.

Geçtiğimiz ay fiziksel olarak olmasa da internet sitesiyle birlikte Amerika pazarına girdiğini açıklayan Xiaomi, o günkü etkinlikte yalnızca cep telefonu üreten bir şirket olmadığını vurgulamıştı. Nitekim Çinli üretici bunu doğrularcasına farklı teknolojileri de yakından takip etmeye ve ezber bozmaya devam ediyor. Xiaomi’nin Yi isimli aksiyon kamerası, GoPro’nun pabucunu dama atacak cinsten.

xiaomi yi
64 dolarlık Yi’nin 16 megapiksel kamerası 60 fps’de 1080p video çekme kabiliyetine sahip. 130 dolara satılan GoPro Hero ise 30 fps’de 1080p veya 60 fps’de yalnızca 720p çözünürlüklü video çekebiliyor. Yi aksiyon kamerası bu kadar ucuz olmasına rağmen Sony’nin yüksek görüntü kalitesi sunan Exmor R CMOS sensörünü kullanıyor. Dolayısıyla malzemeden kısma gibi bir durum da söz konusu değil.

Yi’nin kullanıcılara sağladığı dahili depolama alanı ise Hero’dan iki kat daha fazla. 64 GB hafızayla gelen Yi, 40 metreye kadar su altı çekimlerine izin veriyor. Xiaomi’nin Yi için hazırladığı aksesuar kataloğu da bir hayli zengin. Ancak tüm bu güzelliklere ne yazık ki şimdilik yalnızca Çin’de yaşayan kullanıcılar ulaşabiliyor. Yi aksiyon kamerası Çin’de 399 yuana, yani yaklaşık 160 liraya satılıyor.

xiaomi yi

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Xiaomi’nin aksiyon kamerası GoPro Hero’dan daha güçlü ve çok daha ucuz” için 5 cevap

 1. özgür pala dedi ki:

  Giden olursa getirsin yau 160 lira cash verim hemen 😛

 2. Koray dedi ki:

  Alacaksan bir arkadaşım var Çin’de yaşıyor iletişim kurabilirim bu konu hakkında?

 3. qwerty dedi ki:

  Aliexpress var kardeş o kadar kafan çalışsın

 4. özgür dedi ki:

  valla çok memnun olurum ozgur232323@yahoo.com iletişim adresim

 5. özgür dedi ki:

  hmm ben bunu neden düşünemedim acaba aliexpress de 100 dolar olduğu için olsa gerek hiç kafamda çalışmıyor ki 😉