reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi GoPro

Xiaomi, çok büyük bir satın alma planlıyor

Çin’in fiyat performans oranı yüksek akıllı telefonlarıyla ünlenen ismi Xiaomi, biliyorsunuz birçok alanda aktif olarak yer alıyor. Uygun gördüğü her alan giren ve bunlar arasında aksiyon kameraları da yer alan firma, bu konuda büyük bir satın alma planlıyor.

Aksiyon kamerası denildiği zaman akla direkt olarak GoPro geliyor. Ancak buna rağmen maddi sorunlar yaşayan şirket, hatırlarsınız geçtiğimiz ay “kendisini satmaya hazırlanıyor” haberiyle gündeme gelmişti. Bunun için JP Morgan Chase‘e potansiyel alıcılar için başvurduğu bilinen şirket, şu an kamera teknolojilerini başkalarına lisanslayarak işleri yoluna koymaya çalışıyor. Yeni kameraları pazar doyduğu için öne çıkamayan firmayı alacak potansiyel isimler arasında ise Xiaomi‘nin de yer aldığı belirtiliyor. Burada “normal” bir teklif yapacağı söylenen dev ismin, gereğinden fazla ödeme yapmayacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Yani GoPro genel olarak isteniyor ancak gereğinden fazla ödeme ile maddi sorun yaratılmak ya da büyük borca girilmek istenmiyor gibi görünmüyor. Bu da şirketin konumu düşünüldüğünde mantıklı duruyor. Çünkü Xiaomi halen bir Apple, Huawei ya da Samsung kadar büyük konumda bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GoPro’yu almak Xiaomi için faydalı olur mu?

Aksiyon kamerası pazarı için çok büyük etkisi olacağı sanılmıyor ancak şirketin aldığı birçok patent ve geliştirdiği teknoloji bulunuyor. Bunları ve bu konuda tecrübeli isimleri düşündüğümüzde büyük bir fayda elde edilebileceği tahmin ediliyor. Aksiyon kamerası pazarının liderini DJI’ın da bir ihtimal almak için teklif yapabileceği söyleniyor.

İlgili Video

Şirketin en yeni aksiyon kamerası ile tanışın