reklamı kapat

POPÜLER

GoPro

Maddi sorunlarla boğuşan GoPro’dan bir garip hamle

Aksiyon kamerası denildiği zaman akla gelen ilk firmalardan GoPro, biliyorsunuz son yıllarda kötü durumda bulunuyor. Maddi sorunlar içerisinde olan şirket, bunları çözmek adına ilginç bir adım atıyor.

Geçtiğimiz aylarda global iş gücünü 1,254 kişinden 1,000 kişiye çekeceğini yani 254 kişiyle yollarını ayıracağını açıklayan firma, biliyorsunuz drone pazarından da çıkmış durumda. KARMA ile büyük bir başarısızlık yaşayan isim, yeni kamerası HERO 6 modeliyle de işleri yerine koyamıyor. Kar elde etme konusunda sorunlar yaşayan firma, uzun süredir kendisini satacak haberleriyle gündeme geliyor. 2017 son çeyrek rakamlarına bakıldığında uzun süre sonra ilk defa kar elde edebilen şirket, buna rağmen eski kayıpları acısını yaşıyor. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde tam 104 milyon dolar kayıp açıklayan firma, maddi sorunlar için ilginç bir yol uyguluyor. Bugün yapılan resmi açıklamaya göre GoPro, kamera teknolojilerini artık başka firmalara lisanslıyor. Bu noktada ilk ismin Jabil firması olduğu söylenirken, Jabil’in bu teknolojileri kullanarak kendi kameralarını üreteceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu kameralarda GoPro adının geçmeyeceği de söyleniyor. Bu adımdan şirketin ne kadar kazanacağı da henüz açıklanmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GoPro bu şekilde ayakta kalabilir mi?

Bu oldukça zor ve başlıkta da belirttiğimiz gibi garip görünüyor. Çünkü şirketin ürettiği kameralar artık pazarın en iyi görüntü kalitesini sunmuyor. Ayrıca kararlılık tarafındaki sorunlar da bu teknolojilere olan talebin çok fazla olmayacağını gösteriyor. Özellikle Çin merkezli üreticiler uzun zamandır gerçekten iyi aksiyon kameralarıyla karşımıza çıkıyor. Bu yüzde hayatta kalmak için başka adımlar gerekiyor.

İlgili Video

Tarih olan aksiyon kamerası KARMA