reklamı kapat

POPÜLER

PITTA
PITTA
PITTA

Drone’a dönüşebilen modüler aksiyon kamerası: PITTA [Video]

21 Aralık 2017

Piyasada satılan birçok aksiyon kamerası ve drone modeli bulunuyor. Kickstarter’da destek arayan PITTA ise bu iki konsepti bir araya getiriyor.

Eyedea tarafından geliştirilen PITTA, son dönemde gördüğümüz en yaratıcı kameralar arasında yer alıyor. Yuvarlak bir gövde üzerine kurulan ürün, modüler yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Bu noktada cihaz aksiyon kamerası ve drone olmak üzere iki farklı modül ile geliyor. Üst tarafına takılan drone modülü ile saniyeler içerisinde bir dört pervaneli hava aracı haline gelebilen ürün, akıllı telefonlardan kontrol edilebiliyor. 4K çözünürlükte saniyede 30 kare video çekebilen cihaz, 13 megapiksel fotoğraflar da kaydedebiliyor. Android ile iOS uygulaması bulunan PITTA, 15 dakika boyunca havada kalabiliyor. Kişileri takip etme ile eve geri dönme modları unutulmayan cihaz, bazı özel uçuş modlarına da sahip.

PITTA oldukça yetenekli bir kamera

Aksiyon kamerası modülüyle hem elde hem de standart tripod bağlantısıyla her türlü GoPro aparatıyla kullanılabilen kamera, kompakt yapısıyla her zaman taşınabiliyor. Ürünün şimdiye kadar değinmedimiz çok önemli bir özelliği daha bulunuyor. O da güvenlik kamerası özelliği. Beraberinde gelen şarj standıyla bir WiFi güvenlik kamerası haline getirilebilen ürün, ihtiyaç duyulmadığı zamanlarda da faydalı olabiliyor. Kickstarter’da konan 50 bin dolar hedefi toplamaya çok yakın olan kamera, yapılacak en az 258 dolar bağış ile 2018 Nisan ayında elde edilebiliyor.

Video

YORUMLAR