reklamı kapat

POPÜLER

Alışkanlıkları değiştiren akıllı su arıtma cihazı: Family

Su tüketimi insan yaşamında büyük bir öneme sahip. Hele tüketilen suyun temizliği hayati önem taşıyor. İçtiği suyun içeriğinden emin olmak isteyenler ise paketlenmiş ürünler almak yerine arıtıcı cihazlardan edinmeyi tercih ediyor. Family adı verilen yeni tasarım ise su arıtma cihazlarına farklı bir bakış açısı sunuyor.

Su arıtma cihazları söz konusu olduğunda aslında beklentimiz oldukça basit. Çeşmeden alınan suyun her türlü kirden arındırılması ve içebilecek hale gelmesi. Fakat teknolojinin gelişmesiyle birlikte su arıtma cihazları da çok daha pratik bir şekle bürünüyor. Konsept tasarım aşamasında olan Family de bunun en net örneklerinden biri diyebiliriz.

Su tüketimi farklı bir boyut kazanıyor

Family isminden de anlaşılabileceği üzere ailenin tüm fertlerine hitap ediyor. Herkesin su tüketimine dair alışkanlıklarını kayıt altında tutuyor. Bunun için herkesin belli renkte bir bardak seçmesi gerekiyor. Bardağı cihaza yerleştirdiğinizde daha önce kaydettiğiniz tercihleriniz algılanıyor. Suyun miktarından sıcaklığına kadar her şey kullanıcının isteğine göre ayarlanıyor. Bunun yanında bardak üzerinden tükettiğiniz su miktarı da takip ediliyor. Family’e özel olarak geliştirilen uygulamayı indirdiğinizde gün içinde ne kadar su tükettiğiniz, daha ne kadar içmeniz gerektiği gibi bilgilere erişebiliyorsunuz. Bu da düzenli su içme alışkanlığı kazanmaya yardımcı oluyor. Wanki Kim, Jo Ara, SoYeon Na ve Seunghee Seo tarafından geliştirilen Family’e ait görüntüleri haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz.