reklamı kapat

POPÜLER

Xbox One

Xbox One’a klavye ve fare desteği ne zaman geliyor?

Microsoft‘un Xbox One‘a klavye ile fare desteği getireceği uzun süre önce kesinleşmişti. Kesinleşmeyen son detay olan desteğin kullanıma sunulacağı zaman ise sanıyoruz artık netleşti.

Kısa süre önce Microsoft Polonya, ilginç bir hata yaparak Xbox One‘ın klavye ile fare desteği için resmi basın bülteni yayınladı. Durumu fark edince hemen bu bülteni kaldıran şirket, elbette kullanıcıların gözünden kaçamadı. Buradan elde edilen bilgiye göre destek son kullanıcıya çıkmaya hazır durumda. Resmi basın bülteni geldiği için 2018’in hemen başında herkese açılması beklenen destek, konsol oyunculuğuna yeni bir bakış açısı getirecek gibi duruyor. Kişilerin standart klavye ile farelerini bağlayarak oyun oynamasına imkan tanıyacak destek, konsol dünyasına oldukça ters geliyor. Özellikle çok oyunculu oyunlar için ideal olmadığı söylenen sistem için, oyun üreticilerine seçme şansı verileceği de belirtiliyor. Yani firma istemeze klavye ile fare kullanımını kapatabilecek deniyor. Desteğin orijinal Xbox One ile dünyanın en güçlüsü Xbox One X ve ince versiyon Xbox One S’e de geleceğini belirtmekte fayda var.

Xbox One gün geçtikçe bilgisayar halini alıyor

Kendisine özel tüm oyunları PC tarafına da gelen Xbox, klavye ve fare desteğiyle konsol mantığının dışına çıkıyor. Artık adeta mini bir bilgisayar haline gelen konsol, son dönemde içeriksel anlamda da sorunlar yaşıyor. Bu arada konsolunuza resmi destek gelmeden de klavye ile fare bağlayabilirsiniz. Bunun nasıl yapıldığını buradan öğrenebilirsiniz.

İlgili video