reklamı kapat

POPÜLER

Xbox One Razer

Xbox One’ın klavye ve mouse desteğiyle gelen Razer müjdesi

Microsoft, uzun zamandır beklenen Xbox One‘a klavye ve mouse desteğini Razer iş birliği ile duyurdu.

Microsoft, Xbox One ailesi için klavye ve mouse desteği sunacağını geçmişte açıklamıştı. Platformlar arası oyun deneyimini artırmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Xbox, bildiğiniz gibi konsola özel oyunlara PC desteği de sağlıyor. Xbox One için uzun zamandır beklenen klavye ve mouse desteği ise gün ışığına çıktı. Hem de heyecan verici bir iş birliği ile. Firmanın yaptığı resmi duyuruya göre, önümüzdeki haftalarda geliştiriciler için klavye ve mouse desteği kullanılabilir hale getirilecek. Yapılan açıklamada kablolu ve kablosuz hemen her mouse ve klavyenin kullanılabileceği belirtilirken, firma Razer ile özel bir iş birliği yaptığını da müjdeliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni duyurular kapıda

“Oyunculara en iyi klavye ve mouse deneyimini sunmak adına” Razer ile iş birliğine gittiklerini belirten Microsoft, önümüzdeki dönemlerde oyuncuları ve geliştiricileri gelecek yeni duyurular konusunda da bilgilendirdi. 10 Kasım’da ise hem bu iş birliğini hem de bu sistemi destekleyecek oyunlara ilişkin detaylı bilgilerin açıklanacağı belirtiliyor. Yapılan açıklamada klavye ve mouse deneyimi sunacak ilk oyunlardan birinin Warframe olacağı da kaydediliyor. Önümüzdeki haftalarda Insider programına dahil olan bazı kullanıcılar oyunu klavye ve mouse ile deneyimleyebilecek. Oyunların son kullanıcıya bu desteği sunmasının ise oyun geliştiricilerine bağlı olduğunu hatırlatalım.

Xbox kullanıcılarının ayrıca Xbox Insider programına katılabileceğini de belirtelim. Bu tarz yenilikleri ilk elden deneyimleren Insider’lara buradan katılabilirsiniz. Firmanın resmi açıklamasını ise buradan okuyabilirsiniz.

İlgili video

Xbox One X tanıtımı