reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Microsoft Razer Xbox One

Microsoft ile Razer arasında dikkat çeken Xbox ortaklığı

Microsoft‘un Xbox One‘a klavye ile fare desteği getirmesi çok uzun süredir bekleniyor. Daha önce 2018’in başında geleceği söylenen destek, halen resmileşmiş değil. Yeni ortaya çıkan detaya göreyse firma süreçte partnerler ve geliştiriciler ile beraber aktif olarak çalışıyor.

Windows Central‘in elde ettiği bilgiye göre Microsoft, oyun donanımları üreten Razer ile ortak bir çalışma içerisinde bulunuyor. Bu çalışmanın arkasında da tahmin edebileceğiniz üzere Xbox One’a klavye kare desteği getirmek yer alıyor. Yıl başında yaptığı bir sunumda firmanın ürünlerini kullanan yazılım devi, konsolu bilgisayar haline getirecek destek için ciddi düşünüyor. Yeni dönemde Razer ürünlerinin Chroma RGB aydınlatma sistemine dahi destek verecek Xbox One, klavye fare konusunda bazı limitler de taşıyacak. Sunumda gösterildiği kadarıyla bir konsola sadece bir adet klavye ile fare takılabilecek. Geliştiriciler sadece klavye ve fare ile çalışan oyunlar yapamayacak, çok oyunculu modlar içinse tercih yine geliştiriciler de olacak. Yani oyun firması isterse klavye fare desteğini kapatabilecek ya da klavye ile fare kullananları ayrı bir sunucuda karşı karşıya getirebilecek. Ayrıca kontrolcü ile aradaki fark oyun sırasında canlı olarak izlenerek gereki ayarlamalar da aktif olarak yapılabilecek. Windows tarafından desteklenen her USB fare ile kullanılabileceği belirtilen Xbox One, bu desteği tam olarak ne zaman alacak halen bilinmiyor. Ancak sonbahar ayları en güçlü tahmin olarak öne çıkıyor.

Microsoft Razer Xbox One

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil Xbox konsol ne zaman geliyor?

Gelen sağlam bilgilere göre bir sonraki “yeni nesil” konsol 2020’de karşımıza çıkartılacak. Scarlett kod adı altında birçok yeni donanım üzerinde çalıştığı belirtilen firma, burada tek bir konsol da geliştirmiyor. 2020 yılında birden fazla Xbox modelinin görücüye çıkartılabileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Xbox One oyunlarına geriye dönük destek vereceği de söylenen yeni konsol, gerçekten oldukça merak ediliyor.

İlgili Video

Şirketin mevcut en güçlü konsolu