reklamı kapat

POPÜLER

xbox one klavye fare seti HORI TAC Pro One
xbox one klavye fare seti HORI TAC Pro One

Xbox One uyumlu ilk klavye fare seti: TAC Pro One

Microsoft’un uzun zamandır Xbox One’a klavye fare desteği vermesi bekleniyordu. Bu konuda birçok resmi açıklama yapan şirket, sonunda söz verdiğini gerçeğe dönüştürdü. HORI firması konsol ile uyumlu ilk klavye fare seti TAC Pro One‘ı tanıttı.

Konsolun oyunlarını PC’ye getirerek evrensel yapıya yelken açan şirket, şimdi daha büyük bir adım atıyor. Microsoft‘tan aldığı onayla sevilen konsol için ilk klavye ve fare hazırlayan HORI, bu noktada direkt oyunlara odaklanıyor. Xbox One oyunları için özel tasarlanan klavye, gördüğünüz gibi oldukça kompakt bir tasarımla geliyor. Oyunlar için yeterli tuşlara sahip olan ürün, geniş bilek destek bölümüyle de konforlu görünüyor. Fare ise oldukça standart yapıda. Bünyesinde bir tekerlek ve yanda butonlar yer alan fare, 3200 DPI çözünürlüğe sahip. Ortak olarak Window 10 sistemlerle de kullanılabilen set, firmanın TAC Mobile uygulamasından özelleştirilebiliyor. Ek olarak set bünyesinde mekanik anahtarlar kullanılıyor.

Xbox One uyumlu klavye fare seti tam olarak kimin için?

Şimdi şöyle bir senaryo çizelim. Elinizde uzun zaman önce aldığınız bir Xbox One var. Yeni de bir FPS oyunu çıktı ve bunu mutlaka deneyimlemeniz gerekiyor. Sırf bu oyun için güncel bir PC toplama şansınız da yok. Kontrolcü ile oynayamıyorsunuz diye beklediğiniz oyunu kenara mı atacaksınız? Elbette hayır! İşte bu noktada çok büyük faydası bulunan klavye ve fare seti, size aksiyon dünyasına konsoldan girmenin yolunu aralıyor. Ayrıca konsolda hile olmadığı için çok daha keyifli bir deneyim elde edilebiliyor. Bu şekilde kontrolcü kullanan kişilere karşı hile yapıyorum gibi de hiç düşünmeyin. Sizi kontrolcü ile FPS yapımlarında defalarca yok edecek milyonlarca tecrübeli oyuncu var.

HORI TAC Pro One, 150 dolar yurt dışı fiyat etiketiyle 30 Ekim tarihinde raflardaki yerini alıyor.