reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Xbox One klavye fare desteği

Xbox One için yeni dönemin başlayacağı tarih açıklandı

Microsoft‘un Xbox One için klavye ile fare desteği getireceği uzun süre önce kesinleşmişti. İşte bunun resmi olarak kullanıma sunulacağı tarih belli oldu.

Resmi olarak yapılan açıklamaya göre Xbox One ve diğer versiyonlar için klavye ile fare desteği 14 Kasım itibariyle kullanıma çıkıyor. Uzun süredir beklenen bu destek, 14 farklı oyuna destek veriyor. Kasım ayında klavye fare desteği alacak oyunlar Fortnite, Bomber Crew, Deep Rock Galactic, Strange Brigade, Vermintide 2, War Thunder ve X-Morph Defense olarak görünüyor. Daha sonra ise desteğin Children of Morta, DayZ, Minion Master, Moonlighter, Vigor, Warface ve Wargroove gibi yapımlara genişletileceği açıklanıyor. Kişilerin standart klavye ile farelerini bağlayarak oyun oynamasına imkan tanıyacak destek, konsol dünyasına oldukça ters geliyor. Özellikle çok oyunculu oyunlar için ideal olmadığı söylenen sistem için, yapımcıların elinde önemli bir seçenek yer alıyor. Söylendiği kadarıyla yapımcı firma isterse klavye fare kullanan kişiler ile kontrolcü kullananları birbirinden ayırabiliyor. Adaletli olunması için örneğin çok popüler yapımlardan Fornite içerisinde bu yönetim uygulanacağı belirtiliyor. Buna ek olarak Razer’dan CES 2019’da tanıtılacak Xbox’a özel mekanik kablosuz klavye fare setinin geldiği de belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Xbox One artık tamamen bilgisayar formuna bürünüyor

Kendisine özel hemen hemen tüm oyunları PC tarafına da gelen Xbox One, klavye ve fare desteğiyle konsol mantığının dışına çıkıyor. Artık adeta mini bir bilgisayar haline gelen konsol, aslında klavye ve fare desteğiyle çok büyük bir adım atıyor. Oyun bilgisayarlarının yüksek maliyeti ve yaşanan bazı altyapı / hile sorunlarından kaçmak isteyenler için klavye fare desteği güzel görünüyor. Biliyorsunuz aksiyon oyunlarında halen kontrolcü ile çok zorlanan ve bu yüzden konsol almayan milyonlarca kişi bulunuyor. Artık bu durum resmi olarak sorun olmaktan çıkıyor. Burada resmi olarak diyoruz çünkü konsollara uzun zamandır üçüncü parti aksesuarlar ile klavye ve fare bağlanabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefonu