reklamı kapat

POPÜLER

Razer Xbox One klavye fare

Xbox One X

Razer Xbox One klavye fare

İşte Razer’ın Xbox One’a özel ilk klavye ve fare seti

Kısa süre önce Microsoft‘un Xbox One için klavye ile fare desteği getireceği tarih belli oldu. Şimdi ise Razer, konsol için hazırladığı ilk klavye ve fare setini görücüye çıkarttı.

Geçtiğimiz haftalarda resmi olarak yapılan açıklamaya göre Xbox One ailesi için klavye ile fare desteği 14 Kasım itibariyle kullanıma çıkıyor. Kişilerin standart klavye ile farelerini bağlayarak oyun oynamasına imkan tanıyacak destek, oldukça merak ediliyor. İşte bu dönemde yer alacak en önemli isim ise Razer olacak gibi görünüyor. Konsola özel tasarladığı klavye ve fare setinden ilk görseli paylaşan firma, bizi neyin beklediğini gözler önüne seriyor. Resmi olarak tüm detaylarının CES 2019‘da paylaşılacağı set, ilk olarak LED aydınlatma sistemiyle dikkat çekiyor. Koltukta oyun oynama amacıyla yerleşik mouse pad ile geldiği söylenen ürün, tahmin edebileceği üzere kablosuz olarak çalışıyor. Normal Windows klavyelerdeki “CTRL” tuşunu ana sayfaya döndüren “Xbox” tuşuyla değiştiren firma, klavyenin temelinde mekanik anahtarlar kullanıyor. Biraz kalın ve büyük olan set, ihtiyaç olmadığı için özel bir sayısal tuş takımına da sahip değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Razer Xbox One klavye fare

Xbox One için klavye fare konusunda Razer öncü oluyor

Kasım ayında klavye fare desteği alacak oyunlar Fortnite, Bomber Crew, Deep Rock Galactic, Strange Brigade, Vermintide 2, War Thunder ve X-Morph Defense olarak görünüyor. Daha sonra ise desteğin Children of Morta, DayZ, Minion Master, Moonlighter, Vigor, Warface ve Wargroove gibi yapımlara genişletileceği açıklanıyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en güçlü oyun konsolu

İLGİLİ HABERLER