reklamı kapat

POPÜLER

iron throne
iron throne

Demir Taht replikası

Game of Thrones’un Demir Taht’ının adım adım şarj istasyonuna dönüşümü [Video]

Game of Thrones hayranıysanız sıkıcı şarj ünitenize veda edebilirsiniz. Telefonunuzu şarj etmek için Demir Taht‘ın bir replikasını yapmaya ne dersiniz?

YouTube kanalı Natural Nerd, Game of Thrones severler için oldukça keyifli bir projeye imza atmış. Seride herkesin ele geçirmek için kanlı bıçaklı olduğu Demir Taht’ın bir replikasını hazırlayan Natural Nerd, oldukça basit bir video ile nasıl yapıldığını da aşama aşama anlatmış. Ahşap bir plaka üzerine kullanılacak telefonla basit bir şekilde ölçü alan Natural Nerd, tahtın parçalarını tahta üzerine çizerek, tahta kesim makinesinde kesiyor. Zaten tüm projenin en karmaşık olabilecek kısmı da burası. Daha sonra bu ahşap parçaları yapıştırıcıyla birbirine tutturarak tahtın taslağını oluşturuyor. Kalın köpükten köşelerini belirginleştirdikten sonra ise asıl işlemler başlıyor.

600 kokteyl süsü

Tahtı 2 mm kalınlığında esnek köpükle kaplayan Naturel Nerd, tahttaki kılıçları yerleştirmek için 600 adet kokteyl süsü kullanmak zorunda kalmış. Önce cihazı yerleştireceği bölgeyi anlamak için ön taraftaki kılıçları yapıştıran kanal, daha sonra cihazı oturtma alanına yerleştirerek kablo girişini ayarlıyor. Cihazın dik durabilmesi için köpük desteğine başvuran Natural Nerd, tüm tahtı kılıçlarla kaplamaya başlıyor. Yer yer eğik duran kılıçları ısıtıcı herhangi bir cihazla yamultan kanal sonunda tahtın tam halini elde ediyor.

Demir Taht’ın tam görünümü içinse sadece boyama işlemi kalıyor. İlk olarak siyah sprey boyayla tüm tahtı boyayan Natural Nerd, ikinci adımda gümüş akrilik boyayla replikaya derinlik katıyor. Çok az bronz boya kullanarak da daha gerçekçi bir görünüm elde ediyor. Biraz zaman alacak ve uğraştıracak bir proje olsa da, ortaya çıkan sonuç gerçekten etkileyici diyebiliriz. Demir Taht’ın yapım aşamalarını haberin devamında izleyebilirsiniz.

VİDEO