reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones finaliyle doğru çıkan meşhur teori

Uzun zamandır nasıl biteceğini merak ettiğimiz Game of Thrones finaliyle birlikte hayranlar arasında çok konuşulan bir teorinin doğru olduğunu ortaya koydu.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Westeros’ta gücün en büyük temsilcisinin ne olduğunu sorsak, bunun yanıtının Demir Taht olduğunu fark ediyoruz. Tahtta oturan isim Yedi Krallık’taki en güçlü kişi oluyor. Bu tahtın yaratılışı ve geçmişiyle ilgili bildiklerimiz ise dizinin hayranlarının yeni bir teori geliştirmesine neden olmuştu. Kısaca özetlemek gerekirse Demir Taht, ilk Targaryen kralı olan Westeros Fatihi Aegon tarafından yapılmıştı. Hikayeler tahtın Targaryen düşmanlarına ait 1000 kılıcın bir araya getirilmesiyle yapıldığını söylüyor. Böylece Demir Taht, düşmanlarını alt edip başa geçmeyi başaranlar için büyük bir simge haline geliyor. Fakat tahtın yaratılmasındaki en önemli etkenlerden biri ejderha ateşi. Kılıçların ejderha ateşiyle eritilerek tahta dönüştürüldüğü söyleniyor. Bu efsane doğrultusunda Game of Thrones izleyicileri tahtın yine aynı şekilde yani ejderha ateşiyle yok edileceğini düşünüyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gerçek çıkan Game of Thrones teorisi

Dizinin finaliyle birlikte bu teorinin gerçeğe dönüşmesine şahit olduk. Jon Snow’un tüm yaşananlar ardından Daenerys Targaryen’i öldürmesi Demir Taht’ın sonunu getirdi. Annesini ölü olarak bulan Drogon acısını Demir Taht’tan çıkarttı ve böylece tahtın tıpkı yaratıldığı gibi ejderha ateşiyle yok olmasına şahit olduk. Bu durum Westeros’taki saltanat geleceğinin de ortadan kalkmasına vesile oldu.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanacak belgeselin fragmanı