reklamı kapat

POPÜLER

game of thrones jon snow

Game of Thrones, Jon Snow’un akıbetini çoktan açık etmiş olabilir!

Sekizinci sezon çekimleri devam eden Game of Thrones gelecek sene altı bölümlük kısa bir macerayla hikayesini sonlandıracak. Başına neler geleceğini merak ettiğimiz karakterlerden biri de Jon Snow. Ortaya atılan hayran teorisine bakılırsa onun başına gelecekler çoktan açık edilmiş olabilir.

Hatırlarsanız Game of Thrones’un ekrana gelen ilk bölümünde Jon Snow, Duvar’a gidip Gece Nöbeti‘ne katılmaya karar vermişti. Amcası Benjen Stark ise onu aksine ikna etmeye çabalamıştı. Bildiğiniz gibi Gece Nöbeti’ne katılanlar evlenme ve çocuk sahibi olma haklarından feragat etmek zorunda kalıyor. Bu da soylarının devam etmesine engel oluyor. Bu durum Benjen’in o sahnedeki repliklerinde de dile getirilmişti. Jon çocuk sahibi olmayı umursamadığını söylese de amcasından “Bunun ne anlama geleceğini bilsen fikrin değişebilirdi” yanıtını almıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte ortaya atılan yeni hayran teorisi tam olarak bu cümleye dayandırılıyor. Benjen’in Jon Snow’un gerçek anne ve babasını bildiği ve Demir Taht‘ın asıl varisi olduğunu düşünerek onu uyarmaya çalıştığı düşünülüyor. Hatırlarsanız kısa süre önce final sezonuna beklenmedik bir hamileliğin damgasını vuracağı iddia edilmişti. Herkes ister istemez Daenerys Targaryen‘i düşünmüştü. Jon’un yakın gelecekte baba olacağı ancak doğum sırasında Daenerys’i kaybedeceği düşünülüyor. Demir Taht’a geçen kahramanımızın ise geleceğin varisini yetiştirmesi gerekecek. Dolayısıyla her şey Benjen amcanın ilk bölümdeki çocuk sahibi olma konusundaki sözlerine dönecek.

Şimdilik bu teorinin ne kadar doğru olduğunu bilmenin bir yolu yok ancak bu Game of Thrones hayranı haklı çıkarsa, şaşırmadan edemeyeceğiz.

Game of Thrones 7. sezon fragmanı