reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm sonrası hayranların Jon Snow kızgınlığı

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm sezonun en güçlü bölümleri arasında yer alıyor. Ancak bu bölümde de hayranların ortak bir kızgınlığı bulunuyor.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Finale doğru adım adım yaklaşırken bir bölümü daha geride bıraktık. 8. sezon boyunca dizinin beğendiğimiz ve eleştirdiğimiz pek çok yanı oldu. Ancak dördüncü bölüm sezonun gerçekten Game of Thrones’u izlediğimizi hissettiren bölümlerinden biriydi bizim için. Beklenmedik bir kayıp ve onu takip eden, geldiği görülen ancak durdurulamayan bir infaz. Artıları gibi eksileri de bulunan bir bölümdü tabii, ancak geçen hafta yaşadığımız hayal kırıklığından sonra ne yalan söyleyelim, çok daha iyi hissettirdi. Peki şimdi tüm oklar Kral Toprakları’na çevrilmişken, hayranları hangi sahne kızdırdı ve rahatsız etti dersiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm ile Ghost’a yapılan haksızlık

Evet biliyoruz, CGI çok bütçe isteyen bir kalem. Dizide de fazla fazla kullanılıyor. Haliyle Jon ve Ghost ilişkisi tam olarak istediğimiz gibi yansıtılamadı. Ancak 4. bölümdeki Ghost vedası gerçekten hak ettiğimiz veda mıydı? 3. bölümün kahraman savaşçılarından biri olan Ghost, tek kulağının bir kısmını kaybederek, biraz da yara alarak savaştan kurtulmayı başardı. Üstelik ilk saldıran ölüm ekibinde yer alıyordu. 3. bölüm incelemesinde Jon’un Ghost’u adeta öldürmeye yollamasını eleştirmiştik. Bu bölümde ise kurtla aralarında o kadar da derin bir bağ yokmuş gibi bir vedalaşma izledik. Ghost’un üzüntülü hali gözümüzün önünden gitmezken, pek çok hayran da bu sahneye takılmış gibi görünüyor.

Jon, Ghost’u yabanıllarla beraber Kuzey’in ötesine gönderiyor ve orada mutlu olacağına inanıyor. Ancak Ghost’un yeri açık bir şekilde Jon’un yanı. Daenerys’in nasıl ejderhaları çocuklarıysa, Ghost da Jon için belki “çocuğu” noktasında değil ancak can dostu konumunda. Hayranların da dikkatini çeken bu detay Twitter’ın yeni gündemi oldu elbette. Öyle ki Jon’u yaptığı şey için asla affetmeyecek hayranlar dahi bulunuyor. Öte yandan böyle bir sonucun kitapta karşımıza çıkacağından hayli şüpheliyiz. En azından ayrılsalar bile bu şekilde olacağına inanmıyoruz. Haberin devamında atılan bazı tweetleri görebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

8. sezon 5. bölüm fragmanı