reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 1. bölüm Kit Harington tepkisi

Kit Harington’ın Game of Thrones 8. sezon 1. bölümün en önemli sahnesine tepkisi

Game of Thrones 8. sezon 1. bölüm ilk bombayı patlattı. Jon Snow rolüyle favoriler arasında yer alan Kit Harington, ilk bölümü yorumluyor.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Game of Thrones 8. sezon 1. bölüme dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


İlk bölümüyle nihayet bizlerle buluşan Game of Thrones, uzun bir bekleyişin ardından bir kez daha bizleri Yedi Krallık topraklarına taşımayı başarıyor. İlk bölüm ise hikayeyi toparlama ve ileriye taşıma adına bir “geçiş bölümü” işlevi görüyor. Ancak bu bölüm buna rağmen çok önemli bilgiler karakterler arası aktarıldı. Bunlardan biri dizinin artık daha fazla uzatmadan Jon Snow’a gerçek kimliğini söylemesi oldu. Görev ise elbette Sam’in üstüne kaldı. Sam, Jon’a aslında tahtın gerçek varisinin Daenerys değil kendisi olduğunu söylediğinde ise Jon Snow için asıl imtihan başladı. Daenerys’in halası olduğunu da öğrenen Jon, aslında Ned Stark’ın gayri meşru çocuğu değil de Lyanna Stark’ın gizli ve meşru oğlu Aegon Targaryen olduğunu öğrendi. Kit Harington yeni bilgiler ışığında olaylara kendi tepkisini EW‘a verdiği röportajda anlatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jon Snow’un yeni imtihanı

Harington, Sam ve Jon arasında geçen sahneyi şu şekilde yorumluyor: “Eğer Jon zamanda geriye gidip ‘Şu an bana ne söyleyecek olursan ol, ağzını kapalı tutmanı istiyorum.’ diyebilseydi kesinlikle derdi. Cehaletiyle mutlu kalabilirdi. Jon tahmin etmesi zor bir insan değil, beklenmedik şeyler yapmıyor. Konsantre olmanız gereken çok belirgin sahneler var, bu da onlardan biriydi. Devasa bir bilgi bir anda kucağına düştü. Sadece annesinin kim olduğunu öğrenmekle kalmadı, aynı zamanda aşık olduğu kişiyle akraba olduğunu da öğrendi. Bu herhangi bir aktör için oynaması hayli zor bir rol. Bu iki saatlik bir film değil. Bir şeyleri çözmeye çalışan karakterin sekiz sezonluk macerası.

Harington, izleyici durumu geçtiğimiz sezon öğrendiği için onlar adına şok edici bir sahne olmadığını da belirtiyor: “Bu izleyici için şaşırtıcı bir sahne değildi. Jon, ‘Bana babamın yalan söylediğini mi söylüyorsun. Hayatım boyunca tanıdığım, dünyanın en onurlu adamı? Bunu mu söylüyorsun?’ dediğinde Samwell onun için adeta bir hiçti. Jon arkadaşlığını anında unutup eğer onu kandırmaya çalışıyorsa Sam’i dövmeye hazırdı. Oldukça tehditkardı. ‘Bana bunu söylüyorsan umarım haklısındır. Çünkü benimle oynamaya kalkarsan…’ Bana göre sahneyi böyle oynamak gerekiyordu. Umarım öyledir.

Harington, Jon’un taht için herhangi bir hırsı ya da arzusu olmadığına da değiniyor. Karakterin hiçbir zaman bir tahta oturmak istemediğini kaydederken “Dünyanın sonu da gelse en azından aşık olduğu kişiyle beraberdi. Sonra bu bilgi bir çekiç gibi beynine indi.” diyor.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon 2. bölüm tanıtımı