reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Hayranların Game of Thrones 8. sezon 1. bölümde yaşadığı hayal kırıklığı

Game of Thrones 8. sezon 1. bölüm çok uzun bir aradan sonra nihayet yayınlandı. Yeni bölümle beraber hayranlar özledikleri atmosfere kavuşurken bir kısmı ilk bölümle yetinememiş gibi görünüyor.

Nihayet çok uzun bir aranın ardında toplamda 6 bölüm yayınlayacak olan Game of Thrones 8. sezon, 1. bölümle bizlerle buluştu. Dizinin ilk bölümü özlenen atmosferi beraberinde getirmesinin yanı sıra bu sezonun tonunu da belirleyen bir bölüm olma özelliği taşıyor. Ancak Game of Thrones’un ilk bölümü şimdiden bazı hayranları memnun edememiş gibi. Geçtiğimiz ay dizinin bölüm süreleri açıklanmış ve ilk bölümün 54 dakika süreceği belirtilmişti. Nitekim ilk bölüm HBO’nun belirttiği gibi 1 saatin biraz altında bir sürede tamamlandı. Ancak hayranlar bu kadarla ne yazık ki yetinemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix etkisi

1 yıldan uzun zamandır beklenen yeni sezonun ilk bölümü bir saatin altında ve toparlayıcı bir bölüm sununca hayranlar bu konuda düşüncelerini Twitter üzerinden dile getirdi. Bölümün daha fazlasını sunması gerektiğini dile getiren hayranlardan ilk bölümün ne kadar kısa olduğu konusunda yakınanlara kadar uzanan listede esasen izleyiciler üzerindeki Netflix etkisi de hissediliyor. Netflix dizilerin tüm bölümlerini aynı anda yüklediğinde, bölüm uzunluğu bir parça da olsa anlamını yitiriyor. Öte yandan HBO, her hafta yeni bölüm heyecanını en üst noktada tutmak istiyor. Nitekim televizyon tarihinin en çok merak edilen sezonlarından biri olan dizinin 8. sezonu da hafta hafta bize beklediğimiz macerayı servis ediyor.

İlk bölümü pek de uzun bulmadıysanız ikinci bölümde de benzer bir şeyle karşılaşacağınızı baştan hatırlatalım. Zira dizinin ikinci bölümü 58 dakika. Öte yandan dizi üçüncü bölümle televizyon tarihine adını altın harflerle yazdırmaya hazırlanıyor. Büyük savaşın yer alacağı üçüncü bölümün 82 dakika süreceğini hatırlatalım.

İlgili video

8. sezon 2. bölüm tanıtımı