reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Tüm detaylarıyla değişen Game of Thrones 8. sezon açılış jeneriği [İzle]

Türkiye saati ile 14 Nisan’ı 15 Nisan’a bağlayan gece yayınlanan Game of Thrones 8. sezon 1. bölüm beraberinde yeni açılış sekansını da getirmeyi ihmal etmiyor.

Detaylı incelemesine yer vereceğimiz Game of Thrones 8. sezon 1. bölüm Türkiye saati ile 14 Nisan’ı 15 Nisan’a bağlayan gece 04:00’da HBO’da yayınlanarak sadece 6 bölüm sürecek olan final sezonunu da başlatmış bulunuyor. Halihazırda interneti adeta mayın tarlasına çeviren dizi, geçmişte de olduğu gibi Yedi Krallık’ın mevcut durumuna göre jeneriği değiştirerek yeni sezonda olabileceklere karşı ipuçları taşıyor. İlk bölümde gerçekleşen olaylara değinmeden gelin yeni sezon jeneriği izleyicilere neler anlatıyor biraz konuşalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Duvar geçildi

Kışyarı’nda başlayan yeni açılışla beraber dizi bize artık Duvar’ın ortasında devasa bir delik olduğunu hatırlatıyor. Geçtiğimiz sezonda Night King Daenerys’in ejderhalarından birini öldürmüş ve bir Ak Gezen’e çevirmişti. Mavi alevler üfleyen ejderha Duvar’ı yıkarak Ak Gezenler’in geçebileceği alanı oluşturmayı başardı. Yeni jenerikte Ak Gezenler’ın Umber Hanesi’nin Son Ocak kalesine kadar ilerlediğini görüyoruz. Bu da onların en azından büyük savaşa kadar mevcut konumuyla ilgili ilk bilgiyi veriyor.

Yeni sezonla beraber artık haneler de bir araya geldiği için dizi jenerikte şehir şehir gezmek yerine hanelerin bulunduğu yerlerdeki detaylara odaklanıyoruz. Örneğin Kışyarı’ndaki Tanrıkorusu’nda bulunan Kalp Ağacı’na yakın plan yapan jenerik, üçüncü bölümde yayınlanması beklenen heyecan verici savaşı anlatırcasına kale içinde hızla geziniyor. Soluğu ise Stark’ların aile kabrinde alıyor. Daha sonra açı yeniden Kral Toprakları’na dönüyor. Ejderha iskeletlerinin saklı olduğu odadan başladığımız macerada ejderhaya yöneltilmiş devasa ok dikkatleri çekiyor. Bu da Cersei’nin bir kez daha oku kullanacağını işaret ediyor. Kapanışı ise Demir Taht’ın kendisiyle yapıyoruz. Tahtın üzerinde her ne kadar Lannister logosu yer alsa da bunun finale doğru değişebileceğini söyleyelim.

Altın şeritler üzerindeki oymalar da değişiyor elbette. Yeni jenerikle beraber oymalardan ilkinde Viserion’un duvarı yıktığını görüyoruz. İkinci görselde ise Red Wedding’e bir gönderme bulunuyor. Kesik kurt başı ve Lannister aslanıyla ortada duran başsız adam figürü doğrudan Robb Stark’a olanları hatırlatıyor. Sonuncuda ise üç ejderha kuyruklu bir yıldız eşliğinde birlikte uçuyor. Kuyruklu yıldız Azor Ahai’nin dönüşü mitinde de geçen ögelerden biri. Aynı zamanda Daenerys’in doğduğu gece de gökte bir kuyruklu yıldız görünüyor. Hem ejderhaların hem de Targaryen’lerin baskısını fazlasıyla hissedeceğimiz sezon 6 bölüm sonunda diziye büyük bir finalle veda edecek. Game of Thrones 8. sezon 1. bölümü izlemeden önce jeneriğe göz atmak isterseniz haberin üzerinden izleyebilirsiniz.

Yeni sezonun Türkiye’deki yayın haklarının Digiturk’te olduğunu hatırlatalım. Dizi pazarı pazartesine bağlayan gece 04:00’da Amerika ile aynı anda Digiturk’un beIN Sci-Fi kanalı üzerinden yayınlanırken, sabaha karşı izleyemeyenler için tekrarını da pazartesi akşamları yayına alıyor.