reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 2. bölüm

Game of Thrones 8. sezon 2. bölüm fotoğrafları [Galeri]

Game of Thrones 8. sezon ilk bölümle finale giden yolda kapıyı araladı. Hayranlar ikinci bölümü büyük bir heyecanla beklerken bölümün fotoğrafları da paylaşıldı.

Advertisement

UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin 8. sezon 1. bölümüne dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


8. sezon 1. bölüm, dizinin 6 bölümlük finalinde toparlayıcı bir bölüm işlevi görüyordu. Kışyarı’nda başladığımız dizi, tüm karakterleri büyük savaş için bir araya getirirken, Kral Toprakları’nda Cersei’nin de ordusunu toparladığını görme şansına eriştik. Dizi için hazırladığımız ve buradan ulaşabileceğiniz detaylı incelememizde, ilk bölümün “oyun kurucu” bölüm olduğunu bu sebeple şok edici bir olayla karşılaşmadığımızı kaleme almıştık. Hatta ikinci bölümün de benzer bir düzende ilerleyebileceğini belirtmiştik. Üçüncü bölümde gerçekleşecek olan savaş sahnesi için nefesleri tutan dizi, 3. bölümden sonra açılacak gibi duruyordu. Şimdi ise HBO Game of Thrones 8. sezon 2. bölüm fotoğraflarını hayranlarla paylaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jaime sorguya çekiliyor

Bölümü Umber lordunun Ak Gezenler tarafından öldürülmesiyle ve Jaime Lannister’ın Kışyarı’na varmasıyla kapatmıştık. Jaime’yi karşılayan isim ise Bran olmuştu. İkinci bölümdeki en çok merak edilen detaylardan biri ise Bran’ın Jaime’ye vereceği ilk tepki. Artık “insan üstü” bir bilgelikte olan Bran’ın Jaime’yle hesaplaşmasının ikilinin kendi arasında kalması olası gibi görünüyor. Özellikle Night King’in giderek yaklaştığı düşünülünce…

Fotoğraflar Daenerys ve Jon arasındaki dinamiklerin nasıl değişeceğine dair ise pek fazla ipucu vermiyor. Sam’in Jon’a gerçek varis olduğunu söylemesinin ardından Jon’un bunu en azından savaşın bitimine kadar bir sır olarak saklama ihtimali bulunuyor. Sam’in Daenerys’in ailesini öldürdüğü haberini almasının ardından onu teselli edecek isim ise yeni bölümde Gilly olacak gibi. Bölümün sonuna doğru ise Jon’un artık masa başında bir savaş stratejisi üzerine çalışacağını ima eden kareler yer alıyor. Hayranların favori karakterlerinden Lyanna Mormont’u ise zırhıyla savaşa hazır bir halde görüyoruz.

8. sezon 2. bölüm 21 Nisan’ı 22 Nisan’a bağlayan gece Amerika ile aynı anda 04:00’da Digiturk’un beIN Sci-Fi kanalında yayınlanacak. Daha sonra tekrarı ise 22 Nisan Pazartesi akşamı izleyicilerle buluşacak. Pazartesi günü LOG.com.tr’de yeni bölümün inceleme yazısına da ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Game of Thrones 8. sezon 2. bölüm fragmanı