reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 2. bölüm

Game of Thrones 8. sezon 2. bölümde beklenmedik reyting düşüşü

Game of Thrones 8. sezon 2. bölüm hikayeyi destansı savaş öncesi tamamen toparladı. Ancak izleyiciler artık savaşı izlemek istiyor gibi görünüyor.

Game of Thrones 8. sezon 2. bölüm ile hikaye büyük savaş öncesi yan karakterleri tamamen toparlayıp, hazırlığını tamamladı. Artık 82 dakika sürecek olan üçüncü bölüm için nefesler tutulmuşken, izleyicilerin 2. bölüme ilgisi bir parça azalmış gibi görünüyor. Yayınlanan rapora göre pazar günü yayınlanan “A Knight of the Seven Kingdoms” için ekran karşısına 10,29 milyon kişi oturmuş. Bölüm çevrim içi yayın ve tekrarlarla 15,9 milyon izleyici topluyor. İlk bölüm ise ilk gecesinde toplamda 17,4 milyon izleyiciyi çekmeyi başarmıştı. Yani yüzde 9’luk bir düşüş söz konusu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hala serinin ilk beşinde

8. sezonun ilk bölümüne kıyasla bir düşüş olsa da bu veriler sizi yanıltmasın. İki yıllık aradan sonra ilk bölümün rekor izlenmesi şaşırtıcı değil. İkinci bölüm de 10,29 milyon izlenme ile dizi tarihindeki en büyük dördüncü izleyici sayısına kavuşuyor. İkinci sırada 12,07 milyon ile 7. sezonun finali yer alırken; üçüncü sırada da 10,72 milyon ile yedinci sezonun beşinci bölümü bulunuyor.

Her ne kadar ikinci bölüm, ilk bölüm kadar iddialı olmasa da üçüncü bölümle yeni bir rekor gelebileceğini ekleyelim. Game of Thrones’un yeni bölümü televizyon tarihinin göreceği en büyük savaş sahnesini yayınlamaya hazırlanıyor. 82 dakikalık uzunluğuyla da hayli iddialı olan bölüm Ak Gezenler ve insanlar arasındaki yaşam savaşında belirleyici faktör olacak. Yedi Krallık’ın geleceğini öğreneceğimiz yeni bölümde büyük kayıplar vereceğimiz de kesin. Yeni bölüm Türkiye’de 28 Nisan’ı 29 Nisan’a bağlayan gece 04:00’da Digiturk’un beIN Sci-Fi kanalında Amerika ile aynı anda yayında olacak.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon 3. bölüm tanıtımı