reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 5. bölüm
Game of Thrones 8. sezon 5. bölüm
Game of Thrones 8. sezon 5. bölüm
Game of Thrones 8. sezon 5. bölüm
Game of Thrones 8. sezon 5. bölüm
Game of Thrones 8. sezon 5. bölüm
Game of Thrones 8. sezon 5. bölüm
Game of Thrones 8. sezon 5. bölüm

Demir Taht savaşı başlıyor; Game of Thrones 8. sezon 5. bölüm fotoğrafları [Galeri]

Game of Thrones 8. sezon 5. bölüm bizi yeni bir savaşla buluşturmaya hazırlanıyor. Artık insanlar arasındaki bu savaş Demir Taht’ın kaderini belirleyecek.

Game of Thrones 8. sezon 5. bölüm ile beraber artık yavaş yavaş vedaya hazırlanıyoruz. Toplamda 6 bölüm sürecek olan bu sezon kapanıştan önce bize yeni bir savaş sahnesi izletmeye artık hazır. Yayınlanan fotoğraflarda ise Cersei’nin Altın Ordu’su surların dışında bir kara savaşı için boy gösteriyor. Ayrıca 3. bölümden sonra bu bölümün hayli aydınlık olacağı da anlaşılıyor. Bu sezon “Uzun Gece” savaşından sonra bize bir de gündüz savaşı getiriyor. Cersei’nin kendisinden hayli emin olduğu karelerde Daenerys Targaryen ise yaşadığı kayıplarla iyiden iyiye yıkılmış gibi. “Deli Kraliçe” örgüsünü sonuna kadar götürmek isteyen yazarlar belli ki Daenerys’in ne kadar tükendiğini ekrana yansıtacak. Karede ise Dany’nin Tyrion ile konuştuğu görünüyor. Varys’in aldığı yeni bilgilerden sonra şimdilik Dany’nin yanında gibi görünen tek danışman da Tyrion.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Endişeli yüzler

Yayınlanan fotoğraflara hakim olan en net tema ise endişe. Tyrion’ın endişeli bakışları örneğin Daenerys cephesinde konuştuğu kişiye bağlı olarak ilginç kararların alınacağını gösteriyor. Öte yandan Euron donanmasıyla denize açılmışken, endişeli bakışları gökyüzünü tarıyor. Jon’un da halinden pek memnun olduğu söylenemez. 5. bölümle beraber 2 haftalık yolculuklarını tamamlayarak Kral Toprakları’na gelecek olan Kuzeyliler, bir savaşı kapatıp beklemeden ikinci savaşa geçiş yapıyor. Tyrion’ın sadece Daenerys’e değil, Jon’a da bu bölüm akıl vermesi olası. Tabii Varys’in Jon’la ikili konuşması da merakımızı kabartıyor.

Game of Thrones 8. sezon 5. bölüm açıkçası bu sezon için en önemli bölümlerden biri ve bunun Demir Taht kavgasıyla da alakası yok üstelik. 3. bölümde yaşanan büyük hayal kırıklığı sonrası hayranların gerçekten heyecanının en üst noktaya çıkacağı bir bölüme ihtiyacı var ve bu bölüm onu karşılayabilecek potansiyelde. Öte yandan her bir bölüm sonrası yayınlanan kamera arkası görüntülerinde yaratıcıların sürekli daha saçma açıklamalar yapması heves kırsa da, umudumuzu kaybetmiyoruz.

8. sezon 5. bölüm Türkiye saati ile 12 Mayıs’ı 13 Mayıs’a bağlayan gece, sabaha karşı 04:00‘da Digiturk’un beIN Sci-Fi kanalında yayınlanacak. Bölüm tekrarını beIN Connect uygulamasından ya da 13 Mayıs Pazartesi gecesi 23:00’da aynı kanaldan izleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

8. sezon 5. bölüm fragmanı