reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID.3

Atağın ilk elektrikli otomobili Volkswagen ID.3 hakkında bilmeniz gerekenler

Bu yılın son çeyreğiyle birlikte satışa hazır özellikleriyle karşımıza çıkacak olan Volkswagen ID.3 için ön siparişler başladı.

Kaynaklar üzerinden ortaya çıkartılan görselleri üzerinden geride bıraktığımız gün değerlendirmesini yaptığımız elektrikli Volkswagen için süreç artık daha somut adımlarla ilerliyor. Markadan yapılan açıklamalar doğrultusunda konsept aşamasından günümüze kadar uzanan süreçte “ID. Hatcback” olarak isimlendirilen elektrikli otomobil, seri üretim bandında Volkswagen ID.3 adıyla kullanıcılarla buluşacak. Önümüzdeki eylül ayı itibarıyla kapılarını açacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda satışa hazır haliyle tanıtımı gerçekleştirilecek olan model için ön sipariş kabulleri de resmi olarak başlamış durumda. Volkswagen’in ID.3 için talep ettiği geri iade edilebilir depozito bedeliyse 1.000 euro.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID.3 hakkında resmiyete kavuşanlar

Otomobille ilgili merak edilen noktalardan birisi olan fiyat konusu da büyük oranda gün yüzüne çıktı diyebiliyoruz artık. Daha önceden 330, 420 ve 550 kilometre olmak üzere üç farklı menzil değeri vadeden batarya paketiyle satışa sunulacağını bildiğimiz ID.3 giriş seviyesinde 30.000 euronun altında etiket fiyatına sahip olacak. Pek çok ön siparişli otomobil örneğinde karşımıza çıkan ilk parti özel seri politikası bu modelde de karşımıza çıkıyor. 420 kilometrelik batarya paketi, dört farklı renk ve üç farklı donanım opsiyonuyla geleceği açıklanan “ID.3 1ST” isimli bu serinin fiyatınınsa 40.000 euronun altında konumlandırılacağını görüyoruz. 2020 yılının ikinci çeyreğiyle birlikte ilk teslimatları yapılacağı açıklanan seriden toplamda 30.000 adet üretilecek. Volkswagen elektrikli ailesi önümüzdeki süreçte ID. Crozz, ID. Vizzion ve ID. Roomzz adındaki konseptlerin seri üretime geçmesiyle zenginleşecek.

İlgili video

Volkswagen ID. Buggy