reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Elektrikli Volkswagen I.D. Hatcback, ilk görüntüleriyle karşımızda [Video]

Halihazırda dayanıklılık ve menzil gibi testler için Afrika kıtasında seyreden Volkswagen I.D. Hatcback, ilk kez resmi görüntüleriyle karşımızda.

2020 model yılıyla önümüzdeki sürecin en merak edilen isimlerinden birisi olarak sahneye çıkacak olan Volkswagen I.D. Hatcback şu sıralar gündemin satır başlarından birisi. Geçtiğimiz hafta içerisinde casus kameraların kadrajına giren model, artık resmi kaynakların paylaşımlarıyla adından söz ettirecek. Yeni bir oluşum olarak hayata geçirilen elektrikli I.D. ailesinin ilk üyesi sıfatıyla asfalta inecek olan otomobil, kendinden sonra gelecekler için de önemli ipuçlarını karşımıza çıkartacak. Aracın test sürecini Güney Afrika’da yürüten Volkswagen ise kullanıcıları beklentilerini karşılama konusunda kendinden fazlasıyla emin.

Adım adım sona

Son jenerasyon Golf ile hemen hemen aynı ebatlara sahip olduğunu gördüğümüz I.D. Hatcback, üzerine inşa edildiği platform olan MEB sayesinde çok daha geniş bir yaşam alanı sunabilecek. Şimdilik bu konuda bizleri nasıl bir şablonun beklediğini paylaşmayan Volkswagen, performans ve menzil konusunda ise limitsel ipuçları vermeyi ihmal etmiyor. 170 PS‘lik güce sahip olmasını beklediğimiz otomobilde sunulacak farklı batarya paketleriyle birlikte 330 kilometre ile 550 kilometre aralığında menzil kat edebilmek mümkün olacak. Teknolojik olarak da diğer modellerden ayrılacak olan I.D. ailesi, Tesla’da olduğu gibi sürekli internet üzerinden veri aktarımı yapabilecek bir yapıya sahip. Volkswagen I.D. HB’in üretim süreceninse Kasım 2019’da başlaması bekleniyor.