reklamı kapat

POPÜLER

Flaş gelişme; Volkswagen ve Tesla ortak mı oluyor?

Alman üreticinin, elektrikli otomobiller için geliştirdiği altyapıda Tesla pilleri kullanıcak. Gelişmenin üzerine akıllara tek bir soru geldi; Volkswagen ve Tesla ortak mı oluyor?

Bildiğiniz gibi Volkswagen elektrikli otomobil yatırımlarını son yıllarda iyice artırdı. Marka araçlarının teknolojilerini geliştirmeye çalışırken, sektörün diğer ünlü isimleri ile anlaşmalar yapmayı da ihmal etmiyor. Bu göre Volkswagen ileriki dönemlerde çıkışını planladığı modelleri için Tesla pillerini kullanıcak. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan 100’den fazla Tesla şarj istasyonu da Volkswagen’nin hizmetinde olacak. Şirketin açıklamasına göre, 350 kWh enerji kapasitesine sahip 210 kW Tesla Powerwall piller, Alman otomobil üreticisinin kalbinde olacak. Şarj ve menzil kapasiteleri de yüksek olduğu için ihtiyaç duyulan şarj istasyonlarının sayısının da az olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kullanılacak şarj istasyonlarının ilk etapta 42 eyalete yerleştirilmesi bekleniyor.Volkswagen’nin I.D ve EV serisi duyurulduktan sonra detayları öğreneceğiz. Birleşme iddiaların dair ortada somut hiç bir bilgi yok. Volkswagen ve Tesla cephelerinden de konuya ilgili bir açıklama gelmedi. Kaldı ki ortada açıklama yapılacak bir durum bile olmayabilir. Büyük ihtimal ile iki marka çıkarları doğrutulsunda sadece iş birliği yapacaklar. Ancak yabancı forumlarda insanlar dedikodu yapmayı seviyor.

İlginizi çekebilir

Elektrikli Volkswagen I.D. Hatcback, ilk görüntüleriyle karşımızda