reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen-ID-Crozz
Sahte-Volkswagen-Tiguan
Sahte-Volkswagen-Tiguan-1
I.D. Crozz
Sahte-Volkswagen-Tiguan-4

“Sahte Volkswagen Tiguan” objektiflere yakalandı

Durun, durun; bu seferki haberimiz Çinli taklit markalarla ilgili değil! Haberimize konu olan kareler Volkswagen’in kendisine ait. Bildiğiniz gibi Alman otomobil üreticisinin ,elektrikli ailesinin son üyelerinden biri Volkswagen I.D. Crozz olacak. İşte bu yeni model Volkswagen Tiguan kabuğu altında test edilirken yakalandı.

Elektrikli otomobil yatırımlarını gün geçtikçe artıran Volkswagen, en son casus çekimlere göre, aileye yeni katılacak bir SUV için bir test yapıyor. 2017’de I.D. Crozz konsepti ile karşımıza çıkan ve 2020’de Amerika Birleşik Devletleri’de görücüye çıkması planlanan model, 2021 yılında yollarda olacak. Ayrıca, Crozz üretiminin tek bir yerde olmayacağı aksine bölgelere dağıtılacağı da gelen bilgiler arasında. Görüntülere yakalanan test arabası her ne kadar bir Tiguan kabuğunda olsa da yeni I.D. Crozz, Tiguan’dan tamamen bağımsız olacak. Bunun yerine markanın elektrikli otomobiller için özel olarak geliştirdiği MEB platformunu kullanacak. Test edilen Tiguan’da batarya ünitesi otomobilin altına konumlandırılmıştı. Gelecek modelde bu tasarımın değişip değişmeyeceğini henüz bilmiyoruz. Öte yandan modelin kendi kabuğu ile testlerinin önümüzdeki  yaz aylarında başlaması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen-ID-Crozz

Volkswagen I.D. Crozz konseptine baktığımızda 302 beygir güç üreten motor dört tekerlekten çekiş sağlıyordu. Yaklaşık 500 kilometre menzil sunan model hızlı şarj özelliğine de sahipti. Yapılan açıklamalara göre sadece 15 dakikada şarj kapasitesinin yüzde 80’ini doldurabiliyordu. Marka, 2021 Volkswagen I.D. Crozz’dan bağımsız olarak 2 farklı elektrikli otomobil çalışmalarına da devam ediyor. Bunlaradan birinin ikonikleşen  T2’nin yeni ve elektrikli versiyonu olabilir.

İlginizi çekebilir

Volkswagen efsanesi geri dönüyor: ID. BUGGY