reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID

Bu kez elektrikli SUV geleceği göründü; Volkswagen ID Crozz kadrajda

Önümüzdeki üç yıllık planlamanın öncü parçalarından birisi olacak Volkswagen ID Crozz, devam eden test süresinde konsepte yakınlığıyla dikkat çekiyor.

Elektrik geleceği için son birkaç yıldır önemli konsept projeler sergileyen Volkswagen, gerçeğe dönüşüm sürecini de aynı serilikte tamamlamak istiyor. Şu sıralar ailenin ilk üyesi olarak asfalta inecek ID.3 ile gündeme gelen markada diğer isimler üzerinden çalışmalar devam ediyor. Eylül 2017 içerisinde konsept formuyla tanıştığımız Volkswagen ID Crozz, test sürecinde kameralara yakalananlar listesine dahil olmuş durumda. Piyasaya sunulma sırılamasında ikinci olarak kendisine yer bulan otomobil, tasarım karakteri itibarıyla konsept ile benzer çizgilere sahip olacağının sinyallerini veriyor. Ailenin diğer üyeleriyle altyapısı birebir aynı olacak Crozz’ın teknik detaylarının da paralel eğride seyretmesini bekliyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID Crozz

Konseptiyle olan benzerlikleriyle Coupe’ye yakın bir dinamizm çizgisi sunacak olan Crozz’un, elektriğe özgü farklılıklarını da görmeyi bekliyoruz. Bu noktada ışıklandırma, ızgara ve jant tasarımlarının aerodinamik kaygılar gözetilerek özel bir yapıda konumlandırılması gündemde. Ebatsal verileriyle Tiguan seviyelerinde olmasını beklediğimiz araç, Volkswagen’in elektrikli ailesi için ürettiği MEB platformu üzerine geliştiriliyor. Teknik özellikler her ne kadar açıklanmasa da, diğer örnekler üzerinden iki adet elektrik motorunun 300 beygir civarında güçle hizmet etmesi şaşırtıcı olmayacak. Menzil değerininse en zirve noktada 500 kilometreyi aşmamasını bekliyoruz. ID Crozz, hızlı şarj teknolojisi sayesinde 30 dakikada yüzde 80 batarya doluluğuna da getirilebilecek.

İlgili video

Volkswgen ID Crozz konsept