reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID.6

Volkswagen ID.6; elektrik ailesine 7 kişilik yolcu reçetesi

Çin pazarına özel olarak geliştirilen Volkswagen ID.6, iki farklı versiyon üzerinden elektrik rekabetinden pay kapmak üzere karşımızda duruyor.

Tarihinin ilk elektrikli SUV’si olarak yollara inen ID.4 sonrası, Volkswagen cephesinin elektrik gücünün yelpazesini artırma çalışmaları devam ediyor. Bu seferki hamlesini Çin odaklı yapan marka, pazara özel olarak geliştirdiği ID.6 ailesinin tanıtımını gerçekleştirdi. 7 kişilik yolcu dinamikleriyle diğer üyelerden ayrılan Volkswagen ID.6, Crozz ve X olmak üzere iki farklı versiyonla satışa sunulacak. Volkswagen’in bölgedeli ortağı olan SAIC’in desteğiyle üretimini gerçekleştireceği modeller altyapı olaraksa Avrupa’daki isimlerde de gördüğümüz MEB platformuna dayanıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID.6 ailesinden öne çıkanlar

Üretimleri Çin’de gerçekleştirişecek olan modellerin teknik nitelikleri önceki versiyonlardan bildiklerimize oranla çok farklı değil. Bu araçlarda kullanıcılara 58 kWh ve 77 kWh olmak üzere iki farklı batarya paketi sunulacak. Açıklanan resmi rakamlara göre bu paketlerle sırasıyla 436 kilometre ve 587 kilometrelik menzil değerlerini yakalamak mümkün. Versiyonların motor kısmında da iki farklı seçeneğin belirlendiğini görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tek motorlu şemada 180 ve 200 beygirlik iki farklı performans değeri sunulurken, bu rakamlardan daha üstünü arayanları 300 beygirlik gücüyle çift elektrik motorlu kombinasyon bekliyor olacak. Çift motorlu ID.6 modellerinin standart olarak 4Motion dört tekerlekten çekiş desteğini getirdiğini de belirtmeden geçmeyelim. Ailenin 0-100 bazındaki en iyi derecesi 6,6 saniye olarak açıklanırken maksimum sürat 160 km/s ile limitli. Markanın 2023 yılına kadar sekiz farklı elektrikli modeli Çin pazarında satışa sunma planının önemli ayaklarından olan ID.6’nın gösterimi önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle yeni Volkswagen Golf