reklamı kapat

POPÜLER

Mitsubishi Lancer EVO

Mitsubishi Lancer EVO için “keşke gerçek olsa” dedirten yeni nesil çalışması

Bağımsız bir tasarımcı tarafından hayata geçirilen Mitsubishi Lancer EVO konsepti, güncel yüzün başarılı bir entegrasyonunu karşımıza çıkarıyor.

Renault-Nissan ortaklığının üçüncü ayağını oluşturan Mitsubishi için son birkaç yıllık sürecin pek iyi geçmediği aşikar. Özellikle Avrupa kanadında ciddi yaralar alan Japon üreticinin kısa bir süre buradaki operasyonlarını askıya alış kararlarına da şahit olduk. Son gelişmeler ise ortaklığın diğer kanadındaki Renault’nun sürece el koyduğunu bizlere gösterdi. Yapılan anlaşma sonrasında Mitsubishi’nin Avrupa kanadındaki operasyonlar Fransa merkezli olarak Renault tarafından idame ettirilecek. Bahsettiğimiz bu zorlu süreç içerisinde binek modellerini kaldırmak zorunda kalan markanın Crossover-SUV odağıyla yola devam etme stratejisi, Mitsubishi Lancer EVO için de “Final Edition” rozeti üzerinden son örnekleri görmemize neden oldu. Pek çok otomobil tutkununu üzen bu gelişme sonrası Lancer EVO için yeni nesil hayalleri bağımsız tasarımcılar tarafından devan ettiriliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mitsubishi Lancer EVO

Projenin arkasında aslında LOG okuyucuların çok da yabancı olmadığı bir isim var. Geçtiğimiz süreçte de farklı tasarımlarına yer verdiğimiz Rain Prisk’in imzasını taşıyan Lancer EVO çalışması, Mitsubishi’nin güncel modellerinde kullandığı sezgisel yüzünü binek segmente yansıtıyor. Yeni nesil Outlander’da da gördüğümüz bu yüzle birlikte güzel şekilde işlenen kaput, tampon ve jant gibi bölümler pek çok kişi gibi bizim de beğenimizi kazandı. Mitsubishi için maalesef hala Lancer için bir çalışma içerisinde olduğunu söylemek zor. Günümüz pazarının yarattığı elektrik fırsatı ise umutlarımızı bu yönde ihtimaller üzerinden diri tutmamıza olanak tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video