reklamı kapat

POPÜLER

Mitsubishi Lancer

Mitsubishi Lancer dinamiklerini modern dünyayla harmanlayan konsept

Bağımsız bir tasarımcı tarafından dijital ortamda geliştirilen Mitsubishi Lancer projesi, efsaneyi tekrar akıllarımıza getiriyor.

Subaru Impreza ile birlikte adeta “Edi ile Büdü” gibi bir çok keyifli bir rekabeti bizlere sunan Mitsubishi Lancer, eski günlerinden oldukça uzak. Avrupa macerasından çekileli bir hayli zaman geçen modelin bazı pazarlarda hala belirli standartlarda satıldığını biliyoruz. Meraklıları içinse Lancer artık bağımsız tasarımcıların hayata geçirdiği konsept projelerden ibaret. Enoch Gonzales tarafından geliştirilen ve bizim de radarımıza takılan proje de, bizlere Lancer’ı hatırlatan güzel detaylardan birisi olarak kayıtlarımıza geçecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mitsubishi Lancer projesinden satır başları

Enoch Gonzales’in tasarımına baktığımızda çizgilerin güncel Mitsubishi karakteri akıllara getirecek elementlerden oluştuğunu görebiliyoruz. Izgara bölümünün ön bölümü domine ettiği tasarımda slim-LED olarak konumlandırılan ön ışıklandırma grubu da güzel bir kombinasyon sağlıyor. Tasarımı arka kısmında ise yeni nesil Peugeot 508’i andıran çok daha sportif çizgili bir yapının oluşturulması dikkat çekiyor. Renault ailesinden bildiğimiz ve ortaya birleşen LED stoplar da yine aracın genel karakterindeki belirleyici unsurlar olarak kullanılmış. Lancer ile ilgili resmi kanattan hala bir gelişme olmasa da, elektrikli otomobil dönüşümleri efsaneleri döndürdüğü gibi belki Lancer için de bir kurtuluş olabilir.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtım filmi