reklamı kapat

POPÜLER

Subaru WRX STI EJ20 Final Edition

Bir makinenin 30 yıllık macerasında son perde; Subaru WRX STI EJ20 Final Edition

Sınırlı üretim adetleriyle satışa sunulacak olan Subaru WRX STI EJ20 Final Edition, geride 30 yılı bırakan bir motora ithaf edilen son bir şarkı niteliğinde.

Subaru WRX STI, aklımızda Mitsubishi Lancer EVO ile olan rekabetiyle yer edinmiş, otomobil tarihinin en karakteristik isimleri arasında. Son yıllarda bu ikonik modeli Avrupa pazarında çok fazla görmesek de, kendi ülkesinin sınırları içerisinde işler aynı eğride seyretmiyor. Tokyo Otomobil Fuarı kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen WRX STI EJ20 Final Edition, sadece meraklılarının değil koleksiyonerlerin de ayrı bir ilgisini çekecek nitelikleriyle tarihteki yerini alacak. Toplamda sadece 555 tane üretileceği açıklanan otomobil, 1989 yılından beridir devamlılığını sürdüren EJ kodlu motoru taşıyan son seri olarak kayıtlara geçecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Subaru WRX STI EJ20 Final Edition teknik özellikleri

Yeni Levorg’un prototip versiyonuyla aynı sahneyi paylaşan bu özel otomobilin çıkış noktası yine Japonya’ya özgü olan Type S versiyonundan başlıyor. Hikayenin asıl kahramanı olarak nitelendirebileceğimiz EJ20 motor ise 2.0 litrelik hacmiyle 304 beygir güç ve 422 Nm torkla kullanıcılarına hizmet etmeye devam ediyor. Dört tekerlekten çekişli altyapı ve 6 ileri manuel şanzıman birlikteliğiyle yere aktarılan bu değerler, Subaru’nın alıştığımız özgün sürüş deneyimiyle fark yaratacak. Yine markayla özdeşleşen altın sarısı jant seti ve mavi gövde renginin birlikteliği de WRX STI EJ20 Final Edition’a bakış açımızı her zaman ayrı bir anlamla süsleyecek. Japonya’da yaklaşık 38.000 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak olan EJ20 Final Edition için sipariş süreci aralık ayında son bulacak. Önümüzdeki yıldan itibarense yeni bir yüz ve yeni bir motor dinamiğiyle maceraya başlayan STI bekliyor.

İlginizi çekebilir

2020 Subaru Legacy