reklamı kapat

POPÜLER

Subaru WRX STI
Subaru WRX S4 STI

STI sharpens the flagship WRX S4 STI Sport for the Japanese market with three new race-bred components and a quieter cabin.

STI sharpens the flagship WRX S4 STI Sport for the Japanese market with three new race-bred components and a quieter cabin.

400 beygirlik yeni Subaru WRX STI hakkında son detaylar

Yeni Subaru WRX STI modeliyle ilgili detaylar gün ışığına çıktı. Car Sensor internet sayfasının haberine göre yeni Subaru WRX STI’da 2,4 litre hacimli ve dört silindirli bir motor yer alacak.

Şu anda FA24 kod adıyla anılan motorun ilk etapta 260 beygir güç ve 376 Nm tork üreteceği ifade edilmişti. Yeni gelen bilgilere göre bu motor 400 beygir güç ve 490 Nm tork üretecek. 400 beygirlik güç sayesinde Subaru WRX STI’ın performansıyla dikkat çekmesi bekleniyor. 6 ileri mitesli manuel şanzıman sisteminin standart olarak sunulacağı modeldeki CVT şanzımanın maksimum 400 Nm tork değeri sunacağı ifade ediliyor. Toyota’nın tercih ettiği AWD sisteminin yeni Subaru WRX STI modelinde de yer alma ihtimali bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Subaru WRX STI ne zaman satışa sunulacak?

Dört çeker sistemi AWD, torku ön ve arka tekerlekler arasında otomatik ve sürekli olarak dağıtıp çekiş ve sürüş dengesini sağlıyor. Bu sistem aynı zamanda yakıt ekonomisini de maksimize ediyor. Subaru önümüzdeki yılın sonunda otomobillerinin yüzde 80’ini üç adet turboşarjlı motor kullanmayı planlıyor. Yeni WRX STI ile ilgili bilgiler ne yazık ki bunlarla sınırlı. Otomobilin satış fiyatı henüz belli olmasa da yüksek bir fiyattan satışa sunulacağını şimdiden söylemek mümkün.

İlginizi çekebilir

Seri üretim için ilk adım; Otomobil fabrikasında temel atıldı!