reklamı kapat

POPÜLER

Subaru

Sadece 500 adet üretilecek; Subaru WRX S4 STI Sport # tanıtıldı

Japon otomobil üreticisinin üretimini sadece 500 adet ile sınırladığı Subaru WRX S4 STI Sport # karşımıza çıktı. Detaylar haberimizde.

Ateşli bir Japon sedanı dendiğinde belki de akla ilk gelen modellerden biri Subaru STI. Motorsporları geçmişi ile birlikte ilk çıkışından bu yana büyük yol kat eden modelin yeni bir versiyonu duyuldu. Subaru WRX S4 STI Sport # adı verilen modelin adındaki # işareti sizi şaşırtmasın zira bu bir hata değil.  İngilizce müzik dilinde “sharp” anlamını taşıyan sembol aslında modelin ne kadar özel olduğunu bir nebze anlatıyor. Çünkü modelden sadece 500 adet üretilecek.  WRX S4 STI Sport Sharp stantard bir STI’ya göre bir hayli üzerine çalışılmış model olmuş. Örneğin, daha büyük hava girişleri sayesinde aerodinamiğe pozitif bir etki sağlanmış. Bununla beraber yeni hava filtresi ve yeni tip egzozları modeli çok daha asi yapmış diyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Subaru WRX S4 STI Sport #, şimdilik sadece Japonya’da

İç mekanda ise dikkatimizi ilk çeken yanal destekleri arttırılmış koltuklar oluyor. Gümüş dikişler eşliğinde kokpit oldukça güzel görünüyor. Şimdilik sadece Japonya’da satılan modelin fiyat etiketi ise 4.31 milyon yen ( yaklaşık 275 bin TL). Ağustos ayında teslimatların başlaması beklenen modelin diğer ülkelerde satışa çıkıp çıkmayacağı ise bilinmiyor. Ancak çıkması durumunda ise Japon versiyonunda biraz daha farklı olması bekleniyor. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

21. yüzyılın süper otomobili Czinger 21C