reklamı kapat

POPÜLER

Carlos Ghosn

Firari CEO Carlos Ghosn cephesinden “pes dedirten” sözler

Eski firari Nissan CEO’su Carlos Ghosn, Türkiye üzerinden uzun süre konuşulan bir kaçışa imza atmışı. Son haberler ise Ghosn’un şaşırtan sözlerini ortaya çıkardı.

Bir dönem tüm dünya gündemini meşgul eden Carlos Ghosn ve kaçış hikayesi, üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen konuşulmaya devam ediyor. Hatırlarsanız eski CEO son olarak kaçısı sırasında Türkiye’yi de kullanmıştı. Ghosn’un kaçışına yardım eden Türk pilotlar ve şirket çalışanları sorguları sırasında ilginç bilgileri ortaya çıkardılar. Buna göre Ghosn kaçışı sırasında oldukça mutlu görünüyormuş. Öyle ki zaman zaman şarkı mırıldandığı bile olmuş. Ancak asıl şaşırtan ise tüm olanlara rağmen kurduğu bazı cümleler olmuş. Ghosn, “Hollywood yapımcıları bu kaçışı konu alacak film yapmak isteyecekler.” şeklinde bir ifade kullanmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Carlos Ghosn neden aranıyor?

Nissan‘ın eski CEO’su olan Ghosn, finansal usulsüzlükler yaparak hukuka aykırı işlemler gerçekleştirmişti. Yargılama süreci sürerken kefalet ile ev hapsinde tutulan eski yönetici, film senaryolarını aratmayan bir planla Lübnan’a kaçmıştı. Japonya’dan kaçışını Türkiye üzerinden gerçekleştiren Ghosn’un, bu hamlesi sonrası ülkemizde de bir dizi tutuklama gerçekleşmiş ve soruşturma başlamıştı. Nitekim bahsedilen kişi Uluslararası Polis Teşkilatı Interpol tarafından kırmızı bülten ile aranıyor. Geçtiğimiz günlerde Nissan cephesi de konu ile ilgili bir kısa bir açıklama yapmıştı. Japon üretici, “Görevi kötüye kullanmasından doğan zararlardan Ghosn’u sorumlu tutmak için uygun yasal prosedürleri sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer vermişti.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf