reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Carlos Ghosn

Kaçış hikayesinde son durum; Carlos Ghosn köşeye sıkıştı!

Nissan’ın eski ve firari CEO’su Carlos Ghosn cephesinden kritik haberler gelmeye devam ediyor. Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan Ghosn, bir darbe de Lübnan’dan yedi.

Advertisement

Carlos Ghosn ismi son günlerde oldukça popüler. Nissan’ın eski CEO’su olan Ghosn, finansal usulsüzler yaparak hukuka aykırı işlemler gerçekleştirmişti. Yargılama süreci sürerken kefalet ile ev hapsinde tutulan eski yönetici, film senaryolarını aratmayan bir planla Lübnan’a kaçmıştı. Japonya’dan kaçışını Türkiye üzerinden gerçekleştiren Ghosn’un, bu hamlesi sonrası ülkemizde de bir dizi tutuklama gerçekleşmiş ve soruşturma başlamıştı. Nitekim bahsedilen kişi Uluslararası Polis Teşkilatı Interpol tarafından kırmızı bülten ile aranıyor. Geçtiğimiz günlerde Nissan cephesi de konu ile ilgili bir kısa bir açıklama yapmıştı. Japon üretici, “Görevi kötüye kullanmasından doğan zararlardan Ghosn’u sorumlu tutmak için uygun yasal prosedürleri sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer vermişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Carlos Ghosn için yurt dışına çıkış yasağı

Ghosn’un Lübnan’a kaçışının ardından da beklediği rahat ortam maalesef oluşamadı. Lübnan savcılığı kendisini sorguya çekerek bir araştırma başlattı. Yerel kaynaklara göre bu sorgu Lübnan gündeminde önemli bir yere sahip oldu. Otoriteler ve savcılar eşliğinde Beyrut’ta sorgusu yapılan Carlos Ghosn için yurt dışına çıkış yasağı koyuldu. Olanlarda Japonya Büyükelçisi Takeshi Okubo’nın Lübnan’dan işbirliği talep etmesini etkili olduğu söyleniyor.

İlginizi çekebilir

FIAT Argo Trekking