reklamı kapat

POPÜLER

Carlos Ghosn

Carlos Ghosn gündemde kalmaya devam ediyor; “Yanımda olan kişilere yardım edeceğim”

Eski firari Nissan CEO’su Carlos Ghosn, Türkiye üzerinden uzun süre konuşulan bir kaçışa imza atmışı. Ghosn, kaçışının ardından çok konuşulacak sözlere imza atmaya devam ediyor.

Carlos Ghosn’un kaçışının ardından aylar hatta yıllar geçmesine rağmen firari CEO gündemden düşmüyor. Carlos Ghosn bu sefer ise bir televizyon programına yaptığı açıklamlar ile basının ilgi odağı oldu. Ghosn, Al Arabiya TV‘de yaptığı açıklamalarda, “Spesifik insanlardan bahsetmiyorum. Yani bu konuda yorum yapmayacağım. Söylemek istediğim tek şey, bana yardımcı olan herkese elimden geldiğince yardımcı olacağım.” ifadelerine yer vermiş. Yardımcı olacağım sözlerinden tam olarak ne yapacağı konusu ise hala bir muamma. Kimileri kaçışına yardımcı olan kişilere büyük paralar vereceği kimileri ise hukuki süreçlerine destek olacağını söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Carlos Ghosn neden aranıyor?

Nissan‘ın eski CEO’su olan Ghosn, finansal usulsüzlükler yaparak hukuka aykırı işlemler gerçekleştirmişti. Yargılama süreci sürerken kefalet ile ev hapsinde tutulan eski yönetici, film senaryolarını aratmayan bir planla Lübnan’a kaçmıştı. Japonya’dan kaçışını Türkiye üzerinden gerçekleştiren Ghosn’un, bu hamlesi sonrası ülkemizde de bir dizi tutuklama gerçekleşmiş ve soruşturma başlamıştı. Nitekim bahsedilen kişi Uluslararası Polis Teşkilatı Interpol tarafından kırmızı bülten ile aranıyor. Geçtiğimiz günlerde Nissan cephesi de konu ile ilgili bir kısa bir açıklama yapmıştı. Japon üretici, “Görevi kötüye kullanmasından doğan zararlardan Ghosn’u sorumlu tutmak için uygun yasal prosedürleri sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer vermişti.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf