reklamı kapat

POPÜLER

Yeni nesil Palio arazi dokunuşuyla güçlendi; FIAT Argo Trekking [Video]

Satışa sunulduğu ilk günden itibaren markasının yüzünü güldürmeyi başaran FIAT Argo, Trekking versiyonuyla limitlerini biraz daha genişletecek.

2018 yılının ilk dönemleri içerisinde Türk otomobil piyasasında da adından söz ettiren FIAT Argo, pek çok kullanıcının dikkatini çekmeyi başardı. Yeni jenerasyon Palio olara nitelendirilen bu modeli Brezilya başta olmak üzere Güney Amerika pazarı için tasarlayan FIAT, şu ana kadar Türkiye ile ilgili herhangi bir girişim yapmış değil. Bunun yanında aracı 1 yıldan daha fazla süredir bölgede satışa sunan İtalyan üretici, 100.000 adedi geçen satış rakamlarıyla şu anlık beklediğini almış gibi görünüyor. Brezilya’nın en çok satan 10 otomobili listesine giren Argo, 2019 ile birlikte crossover temalı eklentiler kazanarak Trekking adıyla satışa sunulacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik özellikler

Aslında Trekking versiyonu, Argo’ya daha önce diğer markalarda gördüğümüz atmosferin benzerini getiriyor. Standart versiyona oranla 40 milimetre oranında yükseltilen otomobil, artık 210 milimetre seviyelerine çekiliyor. Bu oranla Duster sınıfındaki modellerle meydan okuyabilen Argo Trekking’de; araziye uygun yeni lastik seti, elden geçirilmiş yay ve darbe emiciler ve daha iyi bir direksiyon tepkisi vadediliyor. İşin dış görünüş kısmı ise jantlar, tavan barları, spoiler ve Trekking stickerlarıyla desteklenmiş durumda. Kaputunun altında standart olarak 1,3 litrelik dört silindirli motorla sunulacak olan model 110 beygir güç ve 139 Nm tork değeriyle engelleri aşmaya çalışacak. Nisan ayı içerisinde satışlarına başlanacak olan Argo Trekking, yaklaşık 15.000 dolarlık etiket fiyatına sahip.