reklamı kapat

POPÜLER

Fiat 500 Hybrid

Fiat 500 Hybrid ve Panda Hybrid tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler

500e’nin ardından markanın elektrik geleceği için atılan ilk adımlardan olan Fiat 500 Hybrid ve Panda Hybrid, zaman kaybedilmeden pazara sunulacak.

Kısa süre önce PSA grubu ile ortaklık anlaşması imzalayarak özellikle elektrikleşme sürecinde önemli bir desteği yanına alan Fiat, sinyallerini de vermeye başladı. Resmi kaynaklar üzerinden öne çıkan detaylarıyla karşımıza çıkan Fiat 500 Hybrid ve Panda Hybrid, kullanıcı ihtiyaçlarını karşılama noktasında tatminkar veriler vadediyor. Yakıt tüketimindeki azalmanın yanında karbon salınımını da yüzde 30 oranında düşüren bir mimariyi beraberinde getirecek olan modellerde, 1.0 litrelik üç silindirli benzinli motor standart olarak sunulacak. Araçlardaki hibrit sistem ise başlangıç jeneratörü temeline dayanan ve daha çok ekonomi odaklı dinamiklere sahip.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat 500 Hybrid ve Panda Hybrid hakkında bilmeniz gerekenler

Daha üst segmentlerde gördüğümüz 48V mimarisinin yerine 12V‘luk bir sistemin kullanıldığı araçların performans verilerinde ise ciddi bir iyileşme karşımıza çıkmıyor. 69 beygir güç ve 92 Nm tork üreten bu birlikteliğin kullanım amacını hatırlamak da doğru beklenti için önemli. Fiat tarafından paylaşılan verilerde elektrik modunun 30 km/s altında devreye girdiğini de görmek mümkün. Bu da daha çok yoğun trafiklerde bu sistemin faydasını göreceğimizin kanıtı. Bataryanın fren ve sürüş sırasında gazdan ayağın çekişmesiyle birlikte tekerleklerde oluşan kuvvetten kendini şarj ettiğini de belirtmeden geçmeyelim. Hibrit sistemle birlikte 6 kademeli yeni bir manuel şanzımanı da kullanıcılarla buluşturacak olan İtalyan üretici, Avrupa’daki satış sürecine şubat ayından itibaren başlamayı planlıyor.

İlginizi çekebilir

FIAT Argo Trekking