reklamı kapat

POPÜLER

V8 motor

Matkap ile çalışan V8 motor modeli ve yapım aşaması [Video]

YouTube’un yakında 9 milyon aboneye ulaşacak “yaratıcı” kanallarından The Q, bu sefer karşımıza ilginç bir V8 motor modeli ile çıktı.

The Q kanalı, daha önce de söylediğimiz üzere YouTube‘da gerçekten oldukça popüler olmuş kanallar arasında yer alıyor. Hemen her hafta farklı konuda izlemesi oldukça keyifli birçok projeye imza atan kanal, bu sefer matkap ile çalışan V8 motor modeli ile ses getirdi. Hiçbir özel parça kullanılmadan hazırlanan bu yukarıda izleyebileceğiniz model, şarjlı matkaba bağlanan basit bir gaz pedalına dahi sahip. Özellikle çocuklara bu tarz konularda ilham verme ve eğitim amacıyla hazırlanabilecek bu motor, “şırıngaları” piston olarak kullanıyor ve ahşap bir gövde üstüne kuruluyor. Basit parçalar kullanması yanında hazırlık için özel araçlara da ihtiyaç duymayan V8 Motor modeli, keyifli çalışmalar arasındaki yerini almış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

V8 motor ile ses getiren The Q, yakın zaman önce de iki ilginç bisiklet videosu hazırlanmıştı

İlk videoda standart bir bisikletin arka lastiğini çıkararak yerine metaldan yapılan bacaklar takan kanal, bu yapıda gerçekten sürülebilir bir bisiklete imza atmıştı. Nasıl yapıldığı ve nasıl çalıştığını aşağıdaki videoda izleyebileceğiniz proje, elbette işlevsel değil. Ancak yine de sistemin akılcı tasarımı, önü bisiklet arkası robot bir yapıyı karşımıza getiriyor ve bunu izlemesi oldukça keyif veriyor.

İkinci videoda ise içerisinde üç tane süspansiyon yer alan özel bisiklet lastikleri hazırlanmıştı. Burada amaç gövdesinde süspansiyon olmayan bir bisikleti, lastik içlerine yerleştirilecek süspansiyonlar ile konforlu / darbe emer hale getirmekti. Ancak bu proje de yukarıdaki gibi işlevsel çıkmadı.