reklamı kapat

POPÜLER

elektronik gitar the q

Kartondan yapılan işlevsel elektronik gitar [Video]

YouTube’un 9 milyon aboneye doğru giden kanallarından The Q, bu sefer karşımıza işlevsel bir elektronik gitar çalışması ile çıktı. Bu gitar kartondan üretildi.

Advertisement

The Q, daha önce de söylediğimiz üzere YouTube‘da oldukça popüler olmuş kanallar arasında yer alıyor. Hemen her hafta farklı konuda izlemesi oldukça keyifli birçok projeye imza atan kanal, bu sefer sık sık kullandığı karton ile bir çalışma hazırladı. Bu çalışma ile gövdesinin büyük bölümü kartondan üretilen bir elektronik gitar hazırlandı. Ses aktarımı için gereken elektronikleri gövdesine gizlenen bu gitar, açıklanmıyor ancak oldukça hafif görünüyor. İki parça halinde hazırlanan ve uzun ömürlü / sağlam olması için reçine ile kaplanan gitar, gövdesinde standart bir gitarda olması gereken tüm unsurları barındırıyor ve aktif olarak çalınabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektronik gitar çalışması dikkat çeken The Q, en son V8 motor ile ses getirmişti

Hatırlarsınız kanalın matkap ile çalışan V8 motor modeli oldukça dikkat çekmişti. Hiçbir özel parça kullanılmadan hazırlanan bu aşağıda izleyebileceğiniz model, şarjlı matkaba bağlanan basit bir gaz pedalına dahi sahip. Özellikle çocuklara bu tarz konularda ilham verme ve eğitim amacıyla hazırlanabilecek bu motor, “şırıngaları” piston olarak kullanıyor ve ahşap bir gövde üstüne kuruluyor. Basit parçalar kullanması yanında hazırlık için özel araçlara da ihtiyaç duymayan V8 Motor modeli, keyifli çalışmalar arasındaki yerini almış durumda.