reklamı kapat

POPÜLER

Ünlü gitar üreticisi Fender’den online gitar eğitimi platformu [Video]

Yeni bir enstrüman çalmayı öğrenmek hem keyifli hem de zorlu bir süreç. Günler boyunca uğraşıp ilk parçayı çalmaya başladığınızda yaşanan mutluluk ise her şeye değiyor. Esas sorun bu anı yaşayabilmek için gerekli dersi alabilmek. Eğer yoğun biriyseniz ve kursa gidecek vakit bulamıyorsanız imdadınıza internetteki kurslar yetişiyor. Fakat bu kurslardan hangisinin gerekli eğitimi tam anlamıyla vereceğini kestirmek zor oluyor. Dünyaca ünlü gitar üreticisi Fender’in online eğitim platformu, aylık belirli bir ücret karşılığında gitar eğitimi vermeye başlıyor.

Fender Play ismi verilen platformun esas amacı yeni jenerasyonun gitara olan ilgisini canlı tutmak ve gitar çalmakla bir süre uğraşıp sonra bırakanları geri döndürmek. Bunun için sitede sıkıcı teorilerle kullanıcı boğulmuyor ve direkt olarak şarkıların nasıl çalınacağı öğretiliyor. Tabii ki temel olarak bazı anlatımlar yapılıyor fakat uzun ve karmaşık yazılarla insanları iyice gitardan uzaklaştırmak yerine daha kolay yoldan bir eğitim tercih ediliyor. Sitede efsane grupların şarkılarının nasıl çalınacağıyla ilgili olarak birçok eğitim videosu yer alıyor. Her şarkının kendi içerisinde şarkının çalınma tekniği detaylı bir şekilde üst düzey eğitmenler tarafından anlatılıyor.

Fender’in bu başarılı hizmeti Fender Play’i kullanmak için aylık 20 dolar ödemek gerekiyor. Hem akustik hem de elektronik gitar için derslerin bulunduğu platformu denemek isterseniz 30 günlük ücretsiz deneme hakkı sunulduğunu belirtelim. Fender Play’e buradan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR