reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon şerefine üretilen Fender gitarlar

Game of Thrones 8. sezon şerefine Fender imzalı gitarlar [Video]

Efsanevi gitar üreticisi Fender, Game of Thrones 8. sezon şerefine yeni gitar koleksiyonunu tanıttı. Bir Lannister kadar zengin değilseniz fiyatlar sizi üzebilir.

Game of Thrones 8. sezon ile seriye nokta koymaya hazırlanırken gitar üreticisi Fender de bu özel seriye en az kendisi kadar özel gitar modelleri üretti. Demir Banka’daki tüm paranızı çekip bu gitarlara yatırmak isteyebileceğinizi söyleyelim. Üç ana modelden oluşan gitarlar Stark Telecaster, Lannister Jaguar ve Targaryen Stratocaster olarak sıralanıyor. En dikkat çekici modelin Lannister Jaguar olduğunu da söylemeden geçemeyeceğiz. Her üç modelin de el yapımı olduğunu ve üretiminin de her biri için 100 saatten fazla olduğunu ekleyelim. Karşımızda eşi benzeri olmayan ve en alakasız hayranı dahi gitar çalmaya başlatabilecek modeller bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Stark, Lannister ve Targaryen modelleri

İlk olarak Stark Ailesi için yapılan modele bakalım. Stark Telecaster, hafif gövdeli bir model olarak karşımıza çıkıyor. Ahşap esintileriyle şekillenen modelde Stark Ailesi’nin sembolü bulunuyor. Akçaağaçtan sapı bulunan gitarın abanoz bitirişli sapının üstünde de gümüş Stark simgesi bulunuyor. Stark Ailesi’ne özel bu versiyon için Raven Black ve Gray Wolf olmak üzere iki farklı kişiselleştirilmiş renk alternatifi sunuluyor. Fiyatı ise 19 bin sterlin.


Lannister Jaguar altın ve kırmızı renklerle adeta “Ben buradayım!” diyor. Hafif gövdesinde kızılağaç kullanılmış olan gitar, 24K altın detaylarla öne çıkıyor. Kral Toprakları’ndaki Kızıl Kale’ye göndermelere sahip olan gitarın gövdesinde Lannister Aslanı yer alıyor. Starklarda olduğu gibi iki farklı renkle kişiselleştirilebilen model, Burnt Crimson ve Lannister Gold seçenekleri sunuyor. Lannister Jaguar’ın yurt dışı fiyatı 23 bin sterlin.

Targaryen Stratocaster ise aralarında en pahalı olanı. Ailenin logosu diğer modellerde olduğu gibi gövdeye yerleştirilirken, ejderha pulundan esinlenen gövde bir bakışta kendini belli ediyor. Lannister versiyonunda olduğu gibi kızılağaç kullanılan modelin pena zırhı ise diğerlerinin aksine deri maldeme ile üretilmiş. Bu modele sahip olabilmek için 27 bin sterlini gözden çıkarmak gerekiyor. Gitarlar sipariş üzerine üretiliyor.