reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Game of Thrones yıldızının davasıyla ortaya çıkan 8. sezon sızıntısı

Game of Thrones 8. sezon çekimleri geçtiğimiz haftalarda nihayet tamamlandı. Merakla beklediğimiz final sezonu ile ilgili bir spoiler ise beklenmedik bir yerden geliyor.

Game of Thrones 8. sezon çekimleri sırasında oyuncular hayli meşgul bir dönem geçirdiler. Ancak bu dönemi en olaylı geçiren isimlerden biri Nikolaj Coster-Waldau oldu. Jaime Lannister karakteriyle dizide önemli bir rolü bulunan oyuncu eski menejeri Jill Littman ile davalık olmuş durumda. İkili arasındaki bu dava ise 2017’ye kadar uzanıyor. Anlaşmaya göre Coster-Waldau’nun Littman’a Game of Thrones dizisi tamamlanana kadar kazancının yüzde 10’unu ödemesi gerekiyor. Ancak ikili arasındaki anlaşmazlık sebebiyle Coster-Waldau böyle bir ödeme yapmak istemiyor. İşte spoiler kısmı da tam olarak burada baş gösteriyor. Davanın mevcut aşamasında Coster-Waldau’nun yeni sezondan ne kadar kazandığını belirtmesi gerekiyor. Bu da ünlü oyuncunun yer aldığı bölüm sayısını açık ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jaime Lannister ölecek mi?

Bildiğiniz gibi 6 bölümden oluşacak olan final sezonunda Coster-Waldau’nun 4 bölüm yer alacağı konuşuluyordu. Ancak dava belgesine göre ünlü oyuncu sekizinci sezonun altı bölümünde de yer alıyor. Yani karakterimiz final bölümünde kapanışa kadar bizlerle olacak. Tabii bu karakterin final bölümünde ölmeyeceği anlamına gelmiyor. Ayrıca söz konusu metinde aktörün sekizinci sezonda bölüm başına 1 milyon 66 bin dolar kazandığı kaydedilmiş. Dava metninin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Game of Thrones 8. sezon için hala net bir yayın tarihi bulunmuyor. 2019’un ilk yarısında yayınlanması beklenen dizinin mayıs sonlarına doğru televizyonda yer alabileceği konuşuluyor.

İlginizi çekebilir

HBO’nun yeni televizyon sezonu tanıtımı